Кілька десятків киян банально "розвели" на відпочинок в Єгипті за 200 доларів

Загальна сума прибутку аферистів склала майже 20 тисяч доларів.

Бажання відпочити задешево в Єгипті зіграло злий жарт із киянами. Омріяна подорож обернулася спробами повернути собі кошти та покарати аферистів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одна з потерпілих показує, скільки грошей перерахувала за сімейний відпочинок у Єгипті – 18,8 тисяч гривень. "Путівки я купувала для двох дітей і мами", - розповіла Юлія Магай. Жінка відгукнулася на заклик однокласниці придбати дешеві путівки – по 200 доларів за дорослого. За легендою, така приваблива ціна надавалася лише членам спортклубу, тож зібрали ще по 150 гривень членських внесків. Коли ж настав час летіти, виявилося, що відпочинок скасовується.

ВідеоНа 400 тисяч гривень шахраї ошукали киян, які придбали дешеві путівки до Єгипту

Катерина Тимченко – мати сімох дітей. Вона запевняє, що в афері з путівками вона стала проміжною ланкою між аферистами і ошуканими клієнтами. Згадує, як її знайомий Дмитро Гончар запропонував дешевий відпочинок. "Він колишній опер. Сказав – це бюджетні путівки, моя дружина працює в спортшколі, і вона може зробити хоч сто. Але закритий ротик, бо неможна про це багато-кому знати. Та я, кажу, нікому казати не буду – лише своїм", - розповідає киянка.

Своїх серед знайомих та рідних назбиралося більше 20 сімей. "Давали мені гроші. І все. Я все передавала", - твердить Катерина. На відпочинок доїхала тільки вона з чоловіком та дітьми. Про те, що не їдуть інші – вагітна тоді жінка дізналася лише на морі. "Коли ми дізналися, що я потрапила в таку шахрайську схему і стала її фігурантом, то я не їла, не пила, я просто плакала в номері", - твердить вона. Дмитро тоді сказав, що стався форс-мажор, а повернути гроші він не в змозі. І написав заяву в поліцію, що його життю загрожують невідомі особи.

Фотогалерея У Києві затримали шахраїв, які змогли ошукати банк на 7 млн гривень (3 фото)

У спортклубі ошуканим туристам заявили, що не знають нікого з фігурантів скандалу. Головний тренер запевняє, що жодного стосунку до злочинної схеми не має. Відхрещується од ошуканих і подружжя Гончарів. "Я взагалі вперше про це чую", - каже Дмитро. "Я не розумію про що ви кажете. Я з вами спілкуватися не хочу", - каже Оксана.

Жертви шахрайства об'єдналися та найняли адвоката. "Загальна сума збитків коливається десь у межах 18 тисяч доларів", - вважає юрист В'ячеслав Зьома. Хто саме привласнив кошти – визначать правоохоронці. Шахраям загрожує обмеження волі на строк до трьох років. "На даний час тривають слідчо-оперативні розшукові заходи по встановленню осіб, що причетні", - розповів заступник керівника Подільського управління поліції Дмитро Кожухівський.

Журналісти направили запит до МВС, чи справді Дмитро Гончар працював у правоохоронних органах. І отримали підтвердження.

"За інформацією відділу кадрового забезпечення Подільського УП ГУНП у м.Києві майор міліції Гончар Дмитро працював у Подільському районному управлінні МВС України у м.Києві на посаді оперуповноваженого. У 2015 році він був звільнений з органів внутрішніх справ. Службу у Національній поліції не проходить", - йдеться у відповіді прес-служби поліції на запит ТСН.

Турфірми тим часом закликають українців не спокушатися на відверто низькі ціни – аби омріяний відпочинок не перетворився на довгі, а може й марні, пошуки правди.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар