Десятки лебедів облюбували для зимівлі береги Дніпра на Оболоні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тепер зоозахисники мають клопіт із тим, аби люди з благих мотивів не загодували птахів до смерті некорисною їжею.

Понад півсотні диких лебедів обрали для зимівлі береги Дніпра на столичній Оболоні. Щодня птахи збирають сотні глядачів та бажаючих зігріти і погодувати, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Справжня лебедина казка – таке жителі Оболоні бачать вперше. "Вчора ввечері тут були, прямо з туману випливає ціла зграя, теж чудово було", - кажуть кияни. А ще є качки, голуби і чайки. Люди кажуть: бувало, що прилітала якась пара лебедів, максимум дві. А нині, якщо порахувати усіх птахів на березі, дійде до тисячі.

Відео Понад півсотні лебедів обрали для зимівлі береги Дніпра на столичній Оболоні

Щодня лебеді збирають сотні глядачів, а ще бажаючих зігріти і погодувати. Їх настільки багато, що втрутилися вже зоологи. Годувати потрібно правильно і знати міру. ТСН вивчала особливості лебединого раціону. 

Понад півсотні лебедів обрали для зимівлі береги Дніпра на столичній Оболоні

У тому, що птахи обрали місцем своєї зимівлі саме берег Дніпра, зоологи нічого дивного не бачать. По-перше, відкрита вода не має криги, а по-друге, птахи мають пам’ять, і якщо погодували їх тут сьогодні один раз, готуйтеся вже наступного дня зустріти з десяток птахів. Оскільки намагання підтримати птахів є масовим, зоологи розвісили оголошення про те, чим їх варто годувати, однак це не допомагає – найбільше кидають хліб, а це не корисно. "Хліб дуже розбухає у шлунку, він вбирає воду і, по суті, шлунок наповнений. Але насправді поживних речовин не дуже багато надходить", - кажуть фахівці.

Вони радять для корму використовувати варені овочі, комбікорм, цільне зерно типу ячменю чи пшениці. Однак люди все одно несуть хліб. Журналісти лише в однієї з двох десятків годувальників побачили дозволений корм – про нього Валентина Олександрівна знає, бо її мама працювала ветеринаром. "Лізуть, фотографуються, вже мало не руками. Я кажу – тримайте дистанцію! Вони ж дикі, неможна з ними так", - застерігає жінка. Але все, що можуть нині зоологи та волонтери – це проводити просвітницьку роботу і стежити за поведінкою і станом диких птахів. Відлетіти ті мають з весняною відлигою.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції