Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гроші на смітті: кияни у дворі влаштували сортувальну станцію і поповнюють його бюджет

Перші дві тисячі пішли на освітлення

Побутова реформа в межах одного будинку. Мешканці «хрущівки» у столиці створили у своєму дворі сортувальну станцію для вторинної сировини. Ініціативна група залучає сусідів  для розподілу пластику, скла, паперу та бляшанок. А оскільки на смітті можна заробляти, з прибутків поповнюють бюджет двору, йдеться в ТСН.16.45.

У Неллі на кухні побутова революція, щоправда, дуже нескладна, дівчина просто додала собі ще одне відро. Тепер на сміття вона дивиться, як на вторинну сировину. У нове відро йде поліетилен, пластик, папір, скло - все що можна продати. Мешканці цієї багатоповерхівки не стали чекати, коли до них у двір приїдуть новенькі баки для вторсировини. Вони самі вирішили створити сортувальну станцію.

У дворі 5-поверхівки стояла маленька споруда - це так званий «будиночок двірника», але останні роки він був закинутий, там жили безхатченки, їх попросили на вихід, а з приміщення зробили сортувальну станцію.

ВідеоМешканці "хрущівки" у столиці створили у своєму дворі сортувальну станцію для вторинної сировини

Ініціативна група залучає сусідів для розподілу пластику, скла, паперу та бляшанок. А оскільки на смітті можна заробляти, з прибутків поповнюють бюджет двору. За вилучені кошти вже полагодили вуличне освітлення, над під’їздами поставили прожектори, а як потепліє, обіцяють взятися за газони і квіткові клумби.

Мешканці "хрущівки" у столиці створили у своєму дворі сортувальну станцію для вторинної сировини

Приміщення в користування передав ЖЕК. Усі квартири, що долучилися до сортування, зробили собі дублікат ключів. Усередині змайстрували  перегородки.

Тут окремо прозорий і кольоровий пластик… Олександр знає вартість майже кожної фракції - макулатура 2 гривні за кілограм, пакетики - гривня, за кілограм пластику можна вторгувати 3 гривні.

«Кришки ми складаємо окремо - це фінансово вигідніше, цей пластик коштує дорожче», - каже чоловік.

Уже за три місяці імпровізована сортувальна станція була переповнена вторинною сировиною. Пожильці «хрущівки» підписали договір із підприємством із переробки побутових відходів. 

У Київміськвторресурсах пояснюють,  готові приїхати і купити вторинну сировину до будь-якої багатоповерхівки, якщо громада накопичить  мінімум 400 кілограмів.  

Сусіди подивилися, що на смітті дійсно можна заробляти і почали приєднуватися до першопрохідців.

«Отримали перші гроші, сусіди в шоці, це дві тисячі 160 гривень. Людей мотивує фінансова сторона», - розповідають ініціатори.

З 160 квартир до сортування приєдналося поки 40.  А головне - молодь у союзники залучила бабусь, що вже готові взятися за пропаганду сміттєвої культури.

Перші дві тисячі, виручені за сміття, поповнили бюджет двору. З загального кошторису ініціатори покращення життя у хрущівкці полагодили вуличне освітлення - над під’їздами поставили прожектори, а як потепліє обіцяють взятися за газони і квіткові клумби. Чутка про бізнес на смітті вже пішла по сусідах, звідти активно приходять цікавитися, як можна заробити на тому, що раніше просто викидалося на смітник.

Залиште свій коментар

Вибір редакції