Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кілька днів Київ потерпав від задимлення через пожежі поблизу міста: чи безпечне столичне повітря

Містяни скаржилися на сморід.

Через пожежі на торфовищах, лісах і сміттєзвалищах, які кілька днів тому сталися на околицях Києва, містяни почали скаржитися на сморід. Наразі вогонь локалізували, знизилася температура повітря. Чи є у повітрі небезпечні речовини, у сюжеті ТСН.19:30.

Після пожеж поблизу столиці ТСН разом із фахівцем  вирушила у три райони Києва, аби перевірити там стан повітря.

Доктор біологічних наук, ексочільник чорнобильського радіологічного центру Олег Бондаренко - керівник проекту, метою якого є поява на вулицях столиці портативних датчиків якості повітря.

Фахівець каже, що прилад визначає, зокрема, вміст пилу в атмосфері. Його перевищення - це найперший тривожний сигнал. Він - загальний індикатор забруднення. Невдовзі приладами обладнають подвір'я десяти шкіл у всіх районах Києва. Загалом на місто треба дві тисячі таких давачів.

Відео ТСН дослідила якість повітря у столиці після пожеж на її околицях

Через пожежі, які напередодні сталися на околицях Києва - тоді горіли торфовища, ліси і сміттєзвалища, містяни почали скаржитись на нестерпний сморід. Нині, коли надзвичайники вогонь вже загасили, а температура повітря знизилася, ТСН вирішила перевірити, чи зараз немає небезпеки у повітрі.  

ТСН дослідила якість повітря у столиці після пожеж на її околицях

На Севастопольській площі, що на правому березі столиці позначка на приладі навіть не доходить до десяти мікрограмів на метр кубічний. Допустима норма перевищення якої теж не є небезпекою - 50 мікрограмів. "Гарна погода. Крім того, було похолодання і немає смогу. Вітер сильно розсіює", - каже Олег Бондаренко.

Район Позняки, на лівому березі, називають одним із найбрудніших у Києві. Тут до жвавої траси додається сміттєспалювальний завод. В дорозі на проспекті Бажана пристрій показує 21. "У багатьох країнах Європи цей рівень вже вважається неприйнятним. Наприклад, у Скандинавських країнах", - каже фахівець.

На північ столиці – на  Мінському масиві повітря чистіше, ніж  минулого тижня. Прилад показав 14, а тоді було 21. Задимлення від пожеж зникла, температура знизилась, а тому основним джерелом шкідливих викидів тепер є автомобілі та підприємства.

Кореспондент ТСН Антон Страшко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції