Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кияни об’єднуються, щоб самотужки прибрати численні "ялинкові цвинтарі"

Міська влада обіцяє прибрати сміття до кінця тижня.

Непродані ялинки, які так і не стали окрасою свята, тепер дратують перехожих у Києві. Звалища дерев просто на вулицях фіксують у соцмережах, а найактивніші люди об’єднуються, щоб вивезти хвойне сміття самотужки. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоПобічні ефекти свята: непродані ялинки валяються просто посеред вулиць

Непродані ялинки, які так і не стали окрасою свята, тепер дратують перехожих. Звалища дерев просто на вулицях фіксують у соцмережах, а найактивніші люди - об’єднуються, щоб вивезти хвойне сміття самотужки. Водночас міська влада, зокрема столична, запевняє, що все зробить - треба тільки трошки почекати.

Побічні ефекти свята: непродані ялинки валяються просто посеред вулиць

Директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Андрій Мельничук каже, що усі підприємці, які отримали офіційний дозвіл на продаж ялинок, підписали угоди про прибирання. Але на стихійних ринках підприємці виявилися не зовсім добросовісними і залишили за собою сміття. Тож тепер 300 тисяч гривень, які сплатили сумлінні підприємці, витратять на прибирання після тих, хто просто покинув непродане. Міська влада обіцяє впоратися до кінця тижня.

Однак кияни вирішили не чекати. У Facebook об’єднуються, діляться адресами «ялинкових цвинтарів» і після восьмої вечора на Позняки викликають 20-тонний КАМАЗ. Киянка Юлія Доценко заплатила  за це 4,5 тисячі гривень. Ще 800 гривень - за послуги вантажника. Другий чоловік зголосився допомагати безкоштовно. Частину грошей їй компенсували небайдужі.

У них прокладений маршрут з понад десятком точок, однак повний КАМАЗ набирається вже на другому майданчику. Здобич везуть у зоопарк Межигір’я. Тут смереки відділяють від ялинок і сосон - залежно від вподобань підопічних.

Тваринам можна давати лише ті дерева, які не стояли в квартирі. Ті, що побували на святах,  утилізувати пропонують у «Зеленбуді». 10 пунктів зі спеціальними машинами, які перетворюють дерева в тирсу, запрацюють в усіх районах столиці з 10-го січня.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції