Кияни ще до підвищення тарифів заборгували за комуналку 2,5 мільярди гривень

Наскільки зросте ця сума після 1 липня – не уявляють навіть самі комунальники.

Подорожчання гарячої, холодної води та опалення ставить на межу виживання багатьох українців. Тим більше, що комунальники погрожують, що розраховуватися все одно доведеться, і якщо не грошима, то власним майном, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пенсіонер Петро Миколайович каже, що після того, як влада скасувала тарифні пільги для учасників війни, йому доводиться оббивати пороги соціальних служб.

"Обіцяють збільшити з 1 липня – і кінець мені. Як можна з людини здерти, якщо в неї пенсія 1700, а треба платити 2000 за квартиру? А на що він буде жити?", - питає Петро Дудко.

А поки містяни ламають голову над цифрами в платіжках, дирекція Центру комунального сервісу робить те саме над боргами населення. На засіданні озвучують сумну статистику: загальна сума заборгованості становить 2,49 млрд гривень!

ВідеоДля українців подорожчає холодна вода

З них майже половину жителі столиці заборгували за опалення. І хоча злісних неплатників у Києві не багато, зізнаються комунальники, борги за ними – чималі.

"У нас був випадок, коли родина, в якій шість осіб і майже всі мають інвалідність – вони мають борг понад 40 тисяч", - розповідає заступник директора комунального концерну Валентина Дубовик.

На питання, що ж робити українцям з новими тарифами, комунальники одноголосно відповідають – платити, інакше будуть суди, арешти та штрафні санкції. Тож, історія родини з Луцька, квартиру якої вперше в Україні конфіскували та продали за борги, може повторитися.

"Арешт може бути при будь-якій сумі боргу. Дуже масовим є вилучення транспортних засобів. От боржник, який проживає в Шевченківському районі, він має 2638 гривень боргу і розшукують його транспортний засіб – "Део Ланос", - розповіла Дубовик.

Кияни ж зізнаються, що на комунальні тарифи в них уже виробився захисний імунітет, тож зміни – сприймають як належне.

Тож, поки не почалося полювання на майно, комунальники радять реструктуризувати борги. Заборговану суму можна розтягнути на п'ять років.

Кореспондент ТСН Вікторія Дмитренко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: