Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Киянка отримала рекордну платіжку: за місяць опалення 4-кімнатної квартири слід заплатити 53 тисячі гривень

Опалювальна площа 127 квадратних метрів.

Киянці за чотирикімнатну квартиру нарахували 53 тисячі гривень за місяць опалення. Виявилося, що площа оселі не надто велика, а от тепловий квартирний лічильник був єдиним неопломбованим на увесь будинок. Тому на цю мешканку будинку комунальники й списали всі тепловитрати, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Киянка Олена Тищенко отримала рекордну платіжку. За січень за тепло їй нарахували майже 53 тисячі гривень.

Звідки взялися такі суми? Опалювальна площа 127 квадратних метрів. Згідно показника квартирного лічильника тепла,  вона за зиму використала всього п'ять гігакалорії. У платіжці за січень прийшло 39 гігокалорій.

Згідно методики нарахувань: беруть показники загальнобудинкового лічильника, віднімають показники поквартирних приладів, і вже цю різницю ділять на ті квартири, де лічильників нема. За даними Київтеплоенерго, на початок цього місяця квартира пані Олени була єдиною без приладу обліку. Неопломбований лічильник вважається відсутнім. 

Відео Киянка вимагає відшкодування моральних збитків за надто великий рахунок за газ

Великий рахунок надійшов киянці всього за один місяць за чотирикімнатну квартиру. Як з’ясувалося, площа оселі не надто велика, а от тепловий квартирний лічильник був єдиним неопломбованим на увесь будинок. Тому на цю мешканку будинку комунальники й списали всі тепловитрати.    

Киянка вимагає відшкодування моральних збитків за надто великий рахунок за газ

Небаланс важко помітити там, де з поквартирними лічильниками менше половини квартир. Там, де більше, починаються непорозуміння. Це на собі відчули й мешканці містечка під Києвом. Там теж у нових будинках до квартир без лічильників надійшли платіжки по кількадесят тисяч гривень.

Столичні комунальники обіцяють звертатися до уряду з проханням створити альтернативну методику проведення нарахувань для будинків, де більше, ніж 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку. Поки ж киянці, якій нарахували за тепло пів сотні тисяч гривень, обіцяють усе перерахувати. У її будинку поквартирні лічильники тепла - сучасні, які автоматично передають показники. Тому вони бачили реальне споживання. Жінці усе перерахують, а небаланс розкидають уже по всіх квартирах будинку. 

В ОСББ кажуть, що інші мешканці будинку нормально сприймуть додаткові гроші за квартиру, а тому скандалу не буде. Своєю чергою, вони будуть працювати над тим, аби зменшити ці тепловтрати. 
На один теплий кредит уже поставили індивідуальний тепловий пункт. У планах взяти ще один, додатково утеплити труби і встановити окремі лічильники на гарячу воду. 

Пані Олена на момент інтерв'ю ще не знала, що її платіжки перерахують. Загалом за опалювальний період їй за тепло нарахували уже 90 тисяч гривень. Вона ж платила щомісяця по дві тисячі і вже зібралася йти до поліції із заявою. 

Кореспондентка ТСН Інна Боднар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції