Київську школу проінспектував учитель з Британії. Що найбільше шокувало іноземця

Міністр освіти Лілія Гриневич погодилася долучитися до інспекції.

На запрошення журналістки програми ТСН.Тиждень Галини Сергеєвої учитель історії Грем Макквін із Великої Британії провів експеримент та проінспектував звичайну київську школу №316. Більше того, слідкувати за мандрівкою європейського педагога погодилася міністр освіти України Лілія Гриневич.

Перше, чим вражений вчитель з Британії, – звісткою, що школи мають номери та не мають індивідуальних назв. Він налаштований бачити в усьому позитив, тому одразу як дитина радіє кущам хризантем на подвір'ї.

"І хоча тут усі ці панельні блоки часів 90-х, ти заходиш і бачиш ці квіти, і це означає – хтось піклується про цю школу", – пояснює Грем Макквін.

В Англії загалом шаленіють від квітів та садівництва, і вірять, що дитина має зростати серед красивого.

Іноземного колегу зустрічають директорка та вчителька англійської. Спочатку йому показують поробки до дня осені, а потім – довгі ряді дипломів що прикрашають стіни. І хоча в Європі такого днем з вогнем не побачиш, там – в основному дитячі малюнки, Грем інтелігентно посміхається.

У класі молодшої школи Грем здивований зовнішнім виглядом учнів – вони "при параді": краватки в хлопців та білі банти в дівчат. 30 дітей сидять, не ворухнувшись, і це ще зовсім малеча.

Грем бачить виправлення вчителя в зошиті учня червоною пастою. Пояснює, що в Британії подібне роблять зеленою пастою чи олівцем. А ще практикують, коли учні перевіряють виконані завдання один в одного.

Наступним ділом Грема ведуть у шкільний музей, тут це головна гордість – національне вбрання, шевченківські хатки та довгі ряди книжок за скляними вітринами.

"Ми називаємо таке – архів. У нас ви не побачити шкіл, які б мали музеї. Ви можете піти в музей в якомусь іншому місці", – зазначає британець.

Грем безуспішно намагається заговорити до когось з учнів англійською. Чому українські діти вчать мову ледве не з першого класу, а говорити можуть одиниці – загадка для всієї Європи. Можливо, тому що не говорять один з одним на уроках англійської?!

У коридорі, неподалік музею, Грем раптом натикається на двох дівчат – це чергові в синьо-жовтих галстуках. Вони слідкують, аби коридорами не бігали діти.

А ще вчителя з Британії вразила зарплата українських вчителів. Молодий спеціаліст, який приходить на роботу після вишу, отримує близько 2 тисяч гривень. Це приблизно 60 фунтів стерлінгів. Грем перепитує, чи це платня на тиждень. Коли ж чує, що на місяць, то стриманий англієць не може приховати своїх емоцій.

"Я був вражений вчительською зарплатнею. Та тим, скільки учнів припадає на одного вчителя", – говорить Грем.

Що така оплата є ледь не основною причиною в занепаді престижу вчительської професії і рівня освіти, підтверджує і міністр Лілія Гриневич, яка ламає старі схеми. Правда, повільніше, ніж хотілося б. Бо хоч з нового року вчительська зарплатня має зрости, це все ж далеко від європейської запоруки успішної школи – зарплатня вчителя має бути в півтора разу більша за середню по місту.

Більше подробиць про те, як відбувалася інспекція школи, дивіться на відео.

ВідеоЗарплати та навчання: що і чому шокувало англійського вчителя у звичайній київській школі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: