КМДА закупила газ у приватних постачальників для забезпечення ним київських ТЕЦ

На певний час загроза відключення тепла та електроенергії столиці не загрожує.

Київська міська державна адміністрація закупила газ у приватних постачальників для забезпечення ним двох київських ТЕЦ та сміттєспалювального заводу "Енергія", які від 1 серпня перейшли у власність компанії "Київтеплоенерго", яка досі не уклала угоду із "Нафтогазом" про забезпечення "блакитним паливом".

Про це керівництво КМДА розповіло на брифінгу 1 серпня, передає кореспондент ТСН.

"На сьогодні, завдяки спільним зусиллям міської влади й представників уряду, зокрема Мінрегіону, ми уникнули загрози відключення ТЕЦ. На ці об’єкти тимчасово постачатиметься природний газ інших постачальників", - йдеться у прес-релізі КМДА, який надали журналістам.

За словами керівництва адміністрації, у компанії "Укрнафтобуріння" було закуплено 18 мільйонів кубів газу. Міський голова Києва Віталій Кличко зазначив, що на сьогодні в столиці у трьох тисячах будинках немає гарячої води, а розмір боргу, який має "Київенерго" перед "Нафтогазом" становить близько 1,2 мільярда гривень.

Нагадаємо, 27 квітня 2018 року домовленості КМДА з компанією "Київенерго" Ріната Ахметова завершились. Усі повноваження перейшли до столичного комунального підприємства "Київтеплоенерго", проте разом із ними  - усі борги попередників. НАК "Нафтогаз" відмовляється забезпечувати "Київтеплоенерго" газом, поки не отримає усі борги "Київенерго". Через це у столиці виникла складна ситуація із гарячим водопостачанням

20 липня суд виніс рішення у справі щодо боргів "Київенерго" за газ. Так, він не дозволив компанії Ріната Ахметова перекласти зобов’язання перед "Нафтогазом України" на комунальне підприємство "Київтеплоенерго". Сплатити має підприємство, а не бюджет міста.

Від 1 серпня КП "Київтеплоенерго" має укласти договір на постачання природного газу на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які перейдуть в управління КП. Відсутність газопостачання на ТЕЦ – це відсутність гарячої води ще для 70% будинків Києва. Також це ризик виникнення надзвичайної ситуації регіонального значення, адже ТЕЦ виробляють не лише тепло, а й електроенергію.

ВідеоНегода, сміття і відсутність гарячої води - Віталій Кличко прокоментував найактуальніші проблеми Києва

У гостях "Сніданку з 1+1" мер Києва Віталій Кличко. Говоримо про найактуальніші проблеми: негоду, сміття та відсутність гарячої води.

Негода, сміття і відсутність гарячої води - Віталій Кличко прокоментував найактуальніші проблеми Києва

 

Залиште свій коментар