Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Легенди українського балету святкують 150-річчя театру в Києві

Тріо Потапових є живою історією вітчизняного мистецтва.

Легенди українського балету тріо Потапових готуються до відзначення ювілею національної опери. Партії у виконанні Олени, Ганни і Варвари й досі ставлять у приклад молодим танцюристам, а їхнім ім’ям називають конкурси в Японії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Станцювавши сто партій на трьох, вони стали репетиторами, і тепер примами театру є їхні учениці. Сцені вони віддали 60 років життя, і виступати доводилося перед першими особами держави – починаючи зі Сталіна. Одна з сестер досі працює під час вистав, хоча  й залишається за кулісами – її обов’язком є робити переміну декорацій, працювати із завісою, давати дзвінки.

ВідеоЛегендарні сестри Потапови розповіли про балет для Сталіна та закулісне життя Національної опери

Сестри – живі експонати для молодого покоління відвідувачів театру, на них дивляться з таким само подивом, як і на ложу, де застрелили Столипіна. Сьогодні це самий центр столиці, але 150 років тому міський театр звели там, де звикли випасати свиней і корів. Та перша будівля згоріла ще у 1896 році, і після цього театр звели таким, яким він є сьогодні – із партером, амфітеатром, бельєтажем і чотирма ярусами на 1650 глядачів. Після цього майбутня національна опера змінювала лише назви, але всередині і зовні її бережуть незмінною вже понад сто років. Навіть у деталях – рельєфна і яскрава плитка стала наслідком того, що спеціально заради цього замовлення харківський завод відновив стару технологію виробництва, аби створити точну копію давнішої підлоги.

Оксамитові крісла із блискучими підлокітниками знову чекають глядачів. У середу театр об’єднає у ювілейний спектакль найкращі моменти з різних вистав. Подивитися обов’язково прийдуть і сестри Потапови, котрі на трьох віддали сцені не 150, а всі 200 років.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції