Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Легендарний аферист із 1990-х знову розпочав бізнес у Києві

Автор першої фінансової піраміди два десятиліття жив за кордоном.

До Києва повернувся перший український мільйонер і засновник кооперативу "Меркурій" Семен Юфа. Саме його дітище стало першою фінансовою пірамідою на пострадянському просторі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Меркурій" надурив близько 40 тисяч українців обіцянками великих прибутків, а його власник згодом утік за кордон, де прожив 22 роки. Саме діяльність Юфа призвела до появи такого слова, як "лохотрон". У 1990-х його структури, за найскромнішими підрахунками правоохоронців, заробляли до 4 мільйонів доларів на день. Проти ділка порушили кримінальну справу за шахрайство, але до логічного кінця її так і не довели.

ВідеоДо України повернувся засновник першої фінансової піраміди на пост-радянському просторі Юфа

У 90-х він був першим українським мільйонером і засновником кооперативу "Меркурій" - першої фінансової піраміди на пост-радянському просторі. Саме він обдурив тисячі українців, які спокушалися на обіцянки великих прибутків. Після чого втік за кордон, де прожив 22 роки.

До України повернувся засновник першої фінансової піраміди на пост-радянському просторі Юфа

Журналісти з аферистом із минулого зустрілися випадково – той нещодавно приїхав із Ізраїлю. Інтерв’ю з ним запропонував записати бізнесмен Олександр Шпак, який скаржився на вилучену прокурорами в нього величезну суму грошей. У прокуратурі ж підтвердили обшук за вказаною адресою, але пояснили, що проводили слідчі дії не стосовно Шпака, а стосовно Сергія Лекаря – заступника керівника МВС часів Януковича. Вилучені за кошти, як підозрюють, належать саме Лекарю.

Але Шпак стверджує, що гроші належать йому та партнерам з Ізраїлю, у тому числі і Юфі. Колишній слідчий ГУБОЗу Анатолій Фесун, котрий розслідував діяльність бізнесмена, вважає його повернення в Україну невипадковим. "Справи не закінчені, їх же ніхто не закрив. Я думаю, він так не міг появитися. Це був договорняк. Його задача була мозок. Він же ж мозок усього цього. Він створював", - каже екс-правоохоронець, який досі називає кооператив "Меркурій" мафіозною структурою і порівнює з італійською "козанострою" та азійськими "тріадами". Фесун каже, що Юфа фігурував у безлічі кримінальних справ і щодо несплати податків, і щодо відмивання грошей, і щодо махінацій.

Сам Юфа поводиться, як жертва, і нарікає, що в нього забрали прибутковий бізнес і витурили з країни. "Мене вигнали з країни фізично, віджали весь мій успішний величезний бізнес, і мені родину віддали тільки через дев’ять місяців, щоби я мовчки зник і сидів у Ізраїлі", - твердить він. Наразі аферист-легенда розкручує нові проекти, один із них нагадує фінансову піраміду, а інші більш приземлені – він відкрив на Житньому ринку пельменну, а на Хрещатику біля Бесарабського ятку із шаурмою. 

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції