Масове шахрайство в Києві: жінкам у салоні краси підсовують на підпис кредитні договори

Киянки, котрі спокушаються на безкоштовну процедуру, в підсумку стають винні десятки тисяч гривень.

У Києві жінки нарікають на аферу, жертвами котрої вони стали після того, як погодилися прийти в салон краси на безоплатну процедуру. Звідти вони вже вийшли з кредитами до 25 тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Схема, зі слів потерпілих, приблизно така: жінку запрошують на безкоштовну спа-процедуру, але обов'язково з паспортом, далі нав'язливо впродовж кількох годин пропонують купити нібито дорогу косметику або процедури зі знижками, що насправді є споживчим кредитом під 12%. "Цей термо-спрей для волосся – я взяла 13 тисяч гривень, це йде в комплекті з кредитом", - каже одна з жінок.

ВідеоУ Києві у салоні краси кидають клієнтів на десятки тисяч гривень, пропонуючи безкоштовні процедури

Усі вони добровільно підписали документи, навіть не читаючи умови договору дрібним шрифтом. На своє виправдання переконують – вибору в них просто не було. "Залякують. Біля мене постійно кружляли чотири людини. Мене постійно окучували, тому, може, ми підписали. Плюс, я це не можу стверджувати, але мені запропонували чай, і ось після цього в мене був стан трохи не нормальний", - пояснює одна з постраждалих.

Жінки оговталися буквально в той самий день і намагалися розірвати угоду, бо й закон це дозволяє впродовж двох тижнів. Але всі зусилля і в банку, і в салоні були марними – заяви не прийняли. До всього, куплений у кредит крем спричинив у Людмили алергію. Чому пече обличчя, вона зрозуміла, коли в реєстрі знайшла, чим насправді займається постачальник такої дорогої косметики: електромонтажні роботи, монтаж водопровідних мереж, штукатурні роботи і малярні роботи.

Фотогалерея У Києві накрили банду аферистів, які привласнили нерухомості на понад 30 млн гривень (5 фото)

Жінки зібралися на місці, де їх раніше ошукали, але салон уже переїхав. Проте новий салон під іншою вивіскою відкрився неподалік, і постраждалі одразу впізнали його інтер'єр. Власник салону представився журналістам, як Стів Чернявський, але попросив про зустріч наступного дня, на котру не прийшов. У салоні відвідувачів зустріла Ольга Гаврилюк, яка твердить, що жінки підписували договір з одним салоном, а в них інший, хоча юридична адреса та сама. А те, що подекуди жінки колись переказували кошти на її ім'я, тепер її не обходить, як і власний підпис на документах. "І що?", - каже вона.

У постраждалих жінок на руках кредитний договір, котрий подекуди оформляли навіть без ідентифікаційного коду. Галина Гудзь, як і десятки інших потерпілих, у суді намагається розірвати угоду – в інваліда другої групи медична картка за останній час стала товщою ледве не вдвічі. Дзвінки з банку з вимогою повернути борг за неотримані процедури в салоні довели жінку до гіпертонічного кризу. "За ці шість місяців я двічі лежала в стаціонарі. Я не спала, в мене депресія, я не могла їсти й пити. Ці постійні дзвінки, безкінечні дзвінки", - скаржиться вона.

Галина твердить, що представник банку і салону – це одна й та сама людина. У салоні журналісти попросили показати співробітника банку, який укладає угоду, бо у всіх жінок кредитний договір без мокрої печатки. "Всі питання через суд, до побачення", - реагує на це Ольга Гаврилюк. Тим часом, попри застереження постраждалих, до салону безперервно йде потік жінок на безкоштовні процедури. Коментувати ситуацію в банку відмовилися, поліція ж відкрила два кримінальні провадження, перспективи яких наразі незрозумілі.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар