Майже півмільярда гривень боргу: як у Києві пропонують позбутися заборгованості за комуналку

Влада готова йти на поступки, щоб отримати хоч якісь гроші, адже лише у Києві борг за комуналку становить 470 млн гривень.

До 1 жовтня у Києві боржникам за комуналку пропонують оформити купівлю на виплат за пільговим тарифом і без жодних штрафів. Про це йдеться в сюжеті "Сніданок з 1+1".

Влада готова йти на поступки, щоб отримати хоч якісь гроші, бо вже зараз у Києві борг за комуналку становить майже півмільярда гривень.

У нових платіжках суми будуть ще вищими через нещодавнє подорожчання електроенергії. Тож цілком можливо, що кількість боржників до кінця року теж зростатиме.

Водночас попри драконівські, як їх називають самі люди, тарифи, всі опитані зізнаються: важко, але платитимуть до останнього, оскільки бояться стати боржниками.

Зазначимо, лише у Києві станом на перше вересня люди затримали за комуналку вже 470 мільйонів гривень.

За словами експерта, головне не думати, що борг сам розсмокчеться. Згідно з нашими законами, способу якось списати заборгованість не існує.

Одним зі способів врегулювати заборгованість - звернутися у Центр комунального сервісу із заявою.

"Сніданок" вирішив перевірити один з таких центрів. Його директорка каже, що оформити купівлю на виплат займає хвилин десять. При собі необхідно мати право власності, паспорт, ідентифікаційних код і хороший настрій обовязково. А також бажання платити і виконувати договірні відносини.

Водночас попри такі умови, жодного боржника в центрі на час зйомки не було. Хоч комунальники і кажуть, що поблизу живуть люди, які мають заборгованість 100 тисяч гривень і більше.

Зазначимо, розбити свій борг, щоб виплачувати частинами, можна не тільки у столиці, а і по всій країні. Комунальники обіцяють, що кожен випадок розглядають індивідуально. Якщо домовитись не виходить, справу передають в суд. Тоді боржнику загрожують вже штрафи, обмеження виїзду з країни та навіть втрата квартири.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України підрахував, скільки українці платитимуть за комуналку восени. Гройсман підрахував, що отримувати субсидії після початку опалювального сезону будуть до 9 млн домогосподарств у країні. Уряд закликає громадян оформлювати субсидію, бо бюджету вигідніше надавати адресну допомогу кожній родині, ніж виплачувати дотації комунальним підприємствам.

Залиште свій коментар

Наступна публікація