Медзакладам у Києві наказали готувати автономні джерела енергії через загрозу закриття двох ТЕЦ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їм також наказано підготувати пересувні джерела на випадок відключення електроенергії.

Київським закладам охорони здоров’я наказано привести у готовність наявні автономні джерела живлення з метою попередження надзвичайних ситуацій, які можуть статись внаслідок зупинки роботи ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6.

Про це йдеться у наказі КМДА від 26 липня.

Згідно з наказом, керівники медичних закладів та установ сфери охорони здоров`я повинні були до 30 липня привести до готовності наявні автономні джерела живлення та разом з районними управліннями Головного управління ДСНС в м.Києві визначити порядок та забезпечити можливість підключення пересувних автономних джерел живлення для закладів охорони здоров`я в разі відключень мереж електропостачання.

Зазначається, що відповідний наказ було надано на виконання протоколу від 24 липня 2018 року засідання Постійної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА "Про безперебійну роботу Київських ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6".

Раніше в КМДА заявили, що у статутному капіталі новоствореного комунального підприємства "Київтеплоенерго", на балансі якого перебувають тепломережі столиці, не достатньо грошей для підготовки до опалювального сезону.

Нагадаємо, 27 квітня 2018 року домовленості КМДА з компанією "Київенерго" Ріната Ахметова завершились. Усі повноваження перейшли до столичного комунального підприємства "Київтеплоенерго", проте разом із ними  - усі борги попередників. НАК "Нафтогаз" відмовляється забезпечувати "Київтеплоенерго" газом, поки не отримає усі борги "Київенерго". Через це у столиці виникла складна ситуація із гарячим водопостачанням.

20 липня суд виніс рішення у справі щодо боргів "Київенерго" за газ. Так, він не дозволив компанії Ріната Ахметова перекласти зобов’язання перед "Нафтогазом України" на комунальне підприємство "Київтеплоенерго". Сплатити має підприємство, а не бюджет міста.

Від 1 серпня КП "Київтеплоенерго" має укласти договір на постачання природного газу на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які перейдуть в управління КП. Відсутність газопостачання на ТЕЦ – це відсутність гарячої води ще для 70% будинків Києва. Також це ризик виникнення надзвичайної ситуації регіонального значення, адже ТЕЦ виробляють не лише тепло, а й електроенергію.

ВідеоЧерез борг "Київенерго" Київ може залишитись без тепла і світла

Віталій Кличко вирішив, що столичне майно потрібно повертати киянам, й створив комунальне підприємство, яке мало б відтепер постачати містянам тепло і світло. Забрав під своє керівництво все майно "Київенерго", окрім мільярдних боргів, які накопичили старі власники за минулі роки. І платити тепер їх нікому, тож уже з серпня кияни можуть зостатися без світла і гарячої води.

Через борг "Київенерго" Київ може залишитись без тепла і світла

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції