Мерія Києва погрожує відбирати аварійні будинки у недбалих власників

Чекати, поки дім завалиться і на його місті можна буде звести щось нове, стане ризиковано.

У Києві близько сотні аварійних будинків, які можуть повторити долю обваленої будівлі на вулиці Богдана Хмельницького. Жертвами пам'яток архітектури ризикують стати десятки людей, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Напівзруйновані фасади розташовані поруч з офісами, дорогами, парковками, дитячими майданчиками. Власники аварійного житлового фонду не поспішають вкладати гроші у реконструкцію.

Максимальний передбачений штраф за таку недбалість – 1700 гривень. Та і господаря треба ще пошукати. Старовинні будинки по кілька разів перепродаються в очікуванні обвалу, щоб згодом на цьому місті звести торговий чи розважальний центр.

"Якщо ми бачимо повне ігнорування вимог законодавства,небезпеку життєдіяльності киян – з тим, щоб власників будівель поставити на місце, будемо повертати будинки до державної власності. Це питання суду", - попередив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Однак і повернення в комунальну власність – не гарантія нового життя. Яскравий приклад – садиба художника Мурашка за 200 метрів від Майдану Незалежності. Її передавали приватникам, а потім відсуджували назад. Проте кількість дірок у фасаді лише збільшилася.

Як уже повідомлялося наприкінці лютого, через обвал будинку в Києві перевірять усі аварійні споруди міста.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

ВідеоУ Києві близько 100 аварійних будинків, які можуть повторити долю обваленої будівлі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: