Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Метро на Виноградар: у Мережі розгорівся скандал через участь у тендері компанії з Росії

Тендер на будівництво гілки метро на Виноградар в Києві, вартістю 6 млрд грн, може виграти російсько-український бізнесмен Володимир Петрук.

Про це стало відомо з системи публічних державних закупівель "Прозорро", пише "Обозреватель".

Минулого тижня ЗМІ повідомили про трьох учасників тендеру на будівництво ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар. Свої пропозиції подали компанії "Індербудтонель", "Київметробуд" та "Будівельна компанія" Адамант (на сьогодні вже вибула з процесу).

Тим часом користувачі соцмереж помітили той факт, що за однією з компаній, зокрема - "Індербудтонель", стоїть бізнесмен Володимир Петрук. Він же голова правління російської будівельної асоціації "Інтербудмонтаж", яка зараз будує метро в Москві і, з огляду на виграні в Росії підряди, може перебувати в близьких зв'язках із кремлівськими чиновниками.

Видання зазначає, що сам Петрук визнає, що має широкі інтереси в будівельній галузі РФ.

"Ми прийшли на російський ринок в 1996 році і маємо великий досвід роботи в північних регіонах Росії. Наприклад, в 90-і роки ми побудували першу скляну будівлю на крайній півночі в Ханти-Мансійському автономному окрузі, яке експлуатується до сих пір" - говорив він раніше в інтерв'ю виданню "Комсомольская правда".

Крім цього бізнесмен вплутаний в будівельні скандали в Україні. Раніше його компанія вигравала тендери без конкуренції на різні підряди в столиці. Один з епізодів згадав на своїй сторінці в Facebook український письменник Дмитро Вовнянко.

Коментарі, метро на виноградар, компанія із Росії_5

Тим часом, відомі блогери пишуть, що цією інформацією повинен зацікавитися мер Києва Віталій Кличко.

Коментарі, метро на виноградар, компанія із Росії_2

Петрук також має досвід будівництва метро в Росії. Як відомо, подібні підряди часто отримують близькі до кремлівської влади бізнесмени.

Коментарі, метро на виноградар, компанія із Росії_1

Користувачі мережі також висловили думку, що фірма зможе перемогти на тендері, так як економічні чинники для неї будуть не першому місці.

Коментарі, метро на виноградар, компанія із Росії_3

Відомі українські блогери також обурилися тим, що бізнесмен під час війни між Україною і РФ давав інтерв'ю виданням з яскраво-вираженою антиукраїнською позицією.

Деякі активісти вважають, що за допомогою Петрука РФ може дізнатися важливі дані про стратегічну українській інфраструктурі.

Коментарі, метро на виноградар, компанія із Росії_4

Як відомо, траса ділянки буде проходити по території Шевченківського і Подільського районів Києва. Комплекс об'єктів на території електродепо планується розмістити в Подільському районі.

Передбачається будівництво двох станцій метро - "Мостицька" і "Проспект Правди", а також відгалуження в бік майбутньої станції "Виноградар".

Фінансування витрат на будівництво лінії метрополітену буде здійснюватися за рахунок коштів міського бюджету, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку Києва.

Вибір редакції