Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Київщині розміновують місце вибуху радянського військового арсеналу

Рятувальники скаржаться на брак коштів і прогнозують тривалі роботи.

На Київщині сапери знищили майже 200 боєприпасів часів Другої світової війни. Снаряди, патрони та авіаційні бомби вагою від 250 кілограмів піротехніки назбирали в урочищі Товста в Білоцерківському районі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Небезпечні знахідки вивезли на спеціальний полігон, де їх знешкодили.

ВідеоСапери знищили на Київщині майже 200 боєприпасів часів Другої світової війни

Снаряди, патрони та авіаційні бомби вагою від 250 кг піротехніки назбирали в урочищі "Товста" в Білоцерківському районі. Небезпечні знахідки вивезли на спеціальний полігон, де їх знешкодили. Саперні роботи, кажуть рятувальники, в урочищі проводять вже не перший рік, та через брак фінансування звільнити ліс від небезпечних скарбів не можуть по сьогоднішній день. 

Сапери знищили на Київщині майже 200 боєприпасів часів Другої світової війни

Саперні роботи в урочищі проводять уже не перший рік, але через брак фінансування розмінувати ліс остаточно досі не можуть. Боєприпаси лежать у землі ще з 1930-х років, коли там були облаштовані радянські військові склади. У 1960-х ці склади вибухнули, а всі снаряди розкидало на 200 гектарів. До середини 1990-х років місце вибуху було під охороною, потім оточення зняли.

Щоби звільнити всю територію від небезпечних предметів потрібні мільйони гривень. "Кожного року передбачалися кошти – це приблизно по 500 тисяч на кожний рік. Але цих коштів фізично не було. Ми, як ДСНС, щоби цю проблему ще раз підняти і передбачити кошти на наступний рік, ми вже тоді серйозно підем на ці роботи", - пообіцяв начальник ГУ ДСНС у Київській області Василь Слободяник.

Залиште свій коментар

Вибір редакції