Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Не біля пам'ятника Володимиру: українські вчені закликали Порошенка перенести святкування Хрещення Русі

Науковці вважають, що Хрещення відбулося на території Поштової площі.

Науковці закликають президента України перенести святкування чергової річниці Хрещення України-Русі від пам’ятника Володимиру на Поштову площу.  Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоНауковці закликають президента України перенести святкування чергової річниці хрещення Русі

Вони наполягають, що місцем святкування річниці повинна стати Поштова площа. Резолюцію підтримали учасники круглого столу, в якому взяли участь історики, археологи та богослови. Бо саме на території поштової площі столиці, на думку науковців, князь Володимир хрестив киян в річці Почайні. Про це свідчать і археологічні знахідки, і документальні підтвердження їх.

Науковці закликають президента України перенести святкування чергової річниці хрещення Русі

Резолюцію підтримали учасники "круглого столу", в якому взяли участь історики, археологи та богослови. На думку учених, саме на території Поштової площі столиці князь Володимир хрестив киян у річці Почайні. Про це свідчать і археологічні знахідки, і документальні підтвердження.

Щоправда, нині там триває будівництво торговельного центру, яке погрожує поховати давні артефакти. Іще два роки тому, на глибині більше п’яти метрів, археологи знайшли кілька будов, які використовували як гідротехнічні споруди.

Найпевніше, це були шлюзи між Дніпром і гирлом річки Почайна. Щоби підтвердити свої припущення, археологи збираються продовжити дослідження, але наразі роботи заморожені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції