Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нелегальні дитсадки Києва: чому батьки обирають ризик

Історія з правоохоронцями та маленькими дітьми оголила цілу проблему.

Столичні поліцейські виявили незаконний дошкільний заклад із 11 дітьми, хоча жодного документа на подібну діяльність у власників будинку не виявилося, а в самій споруді були порушені санітарні норми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чоловік, який доглядав малих, спілкуватися з поліцейськими відмовився – такий звіт оприлюднили правоохоронці. Після слідчих дій по дітей приїхали батьки. "Залетіли, господаря обшукали, брат наш, нічого не показали, жодних документів – захоплення було жахливе. Заламували руки, ніякої культури – у взутті, накурені, матюкаються. Діти сиділи, їли моркву", - розповідають Максим і Марина. Вони визнають, що за дітьми доглядали, але нічого незаконного в цьому не бачать: "Друзів, знайомих, усе на рівні стосунків – ти довіряєш мені, я довіряю тобі. Пограли тут на вулиці, пішли порозповідали казки, пограли іграшками – все, поки мама поїхала робити манікюр. А куди дитиночку подіти?"

Відео Столичні поліцейські виявили незаконний дитячий садок

Там знайшли 11 дітей. Жодних документів у власників будинку не було. Про їх незаконну діяльність правоохоронців повідомив анонім. Чому з’являються такі заклади, та чому батьки замість сертифікованих дитсадків довіряють своїх дітей підпільним - дивіться у сюжеті.  

Столичні поліцейські виявили незаконний дитячий садок

Про заклад правоохоронцям повідомив анонім. Чому це зробив – пояснити не зміг. А от у сусідів є пояснення – нібито все через конкуренцію: "Комусь заважає, якщо районний голова приїхав". Інший домашній дитсадок: хвіртка зачинена, до будівлі прямують двоє з дітьми, але вгледівши камеру – пришвидшуються і йдуть повз: "Нічого не знаю. Я не сюди йшов".

Фотогалерея У Києві виявили нелегальний дитсадок. Поліція перевіряє факт незаконного утримання 11 малюків (5 фото)

За останні п’ять років у Києві побудували або реконструювали 27 садочків. На початок навчального року в них залишалися вільними 3 тисячі місць. Але часто ці заклади територіально не збігаються з потребами містян, тому, незважаючи на ризики, задля зручності батьки обирають підпільні ясла. До того ж, вони значно дешевші приватних. "Нам не будують садочки і школи, і не планують будувати державні садочки і школи. В нас за останні декілька років побудовано в районі один садочок", - каже заступниця голови громадської ради Голосіївської РДА Аліна Семенова.

Якщо підпільні підприємці-вихователі дітям не вчиняли ніякої шкоди, відповідальність буде суто адміністративна. Так вважають юристи. "Здіснення підприємницької діяльності без реєстрації, без сплати податків, відповідно, там нарахування податків, сплату штрафних санкцій і так далі", - каже Олег Борійчук. Поки ж правоохоронці розслідують інцидент за статтею “викрадення людини”. За неї передбачене покарання до 10 років. Своєю чергою, власники будинку-садка планують подавати в суд на поліцейських за незаконне проникнення до помешкання.

Як повідомлялося, знущання з дітей, приниження та навіть побиття – такі методи виховання не дивина в офіційних українських дитячих садочках. Однак гірка правда зазвичай залишається за зачиненими дверима. Батьки бояться про це говорити, щоб ставлення до малечі ще не погіршилося.

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь

Залиште свій коментар

Вибір редакції