Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Незабаром кияни отримають нові платіжки за воду. Доплачувати доведеться за кінець цього року

Нові платіжки від січня з'являться також у Тернополі та Запоріжжі.

Від початку січня 2020 року в платіжках киян за водопостачання з'явиться нова графа: внесок за обслуговування лічильників. Якщо квартир у багатоповерхівці мало, відповідно, і сума для кожного буде більшою. Аналогічну новацію надалі обіцяють й КП "Київтеплоенерго", про це у сюжеті ТСН.19:30.

Ретельніше оглядати та планово оновлювати труби біля лічильника – за це киянам тепер доведеться платити окремо. Нову платіжку показують комунальники. Від січня в ній з’явиться нова графа – внески за обслуговування вузла обліку.

"Споживачі отримають рахунок повідомлення, в якому буде додаткова графа, де буде показано розмір внеску і додаткова інформація, за який період нараховано", - пояснює Юлія Петрик, заступниця комерційного директора КК "Центр Комунального сервісу".

Крім того, чим менше квартир у будинку, тим більше доведеться платити. Розмір внесків кожного з десяти тисяч будинків, де є прилади обліку, можна переглянути на сайті водоканалу.

Відео Від січня кияни окремо платитимуть за обслуговування лічильників водопостачання

Вода - вартістю, як золото. Такий сюрприз під ялинку готують киянам чиновники. Від початку січня в платіжках за водопостачання столичні жителі побачать нову графу: внесок за обслуговування лічильників. Якщо квартир у багатоповерхівці мало, відповідно, й сума для кожного буде більшою. Таке ж в подальшому обіцяють і тепловики. Чому і куди потечуть наші з вами гроші - у сюжеті.  

Від січня кияни окремо платитимуть за обслуговування лічильників водопостачання

"Суми внесків різниться від 10 до 140 грн. До уваги береться вартість обслуговування вузла комерційного обліку і розподіляється на кількість квартир в будинку", - каже Юлія Петрик.

Формулу розрахунку затверджували близько року. Внески регулює закон про комерційний облік теплової енергії та водопостачання. Оновляться платіжки не лише за воду, а згодом - і за тепло. Окрім столиці, поступово внески платитимуть жителі всіх регіонів. Так, нові платіжки від січня побачать у Тернополі та Запоріжжі.

"Ми одні з перших серед водоканалів. Це ще залежить від стану обліку в містах. Київ є лідером з оснащення, тому внески для нас - критичне та важливе питання", - зазначає Юрій Терещенко, заступник директора розрахункового департаменту ПРАТ "АК "Київводоканал".

Від січня мешканці столиці повинні будуть заплатити за перші три місяці 2020 року і, оскільки таке рішення "Київрада" ухвалила у вересні, гроші треба буде викласти ще й заднім числом, зокрема, за четвертий квартал 2019 року.

Маргарита Потапова

Залиште свій коментар

Вибір редакції