Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нові жетони у метро та QR-коди у трамваях: Київ пережив перший день подорожчання проїзду

Задоволених новаціями пасажирів не видно.

У Києві на гривню подорожчав проїзд у комунальному транспорті. У підземці ранок почався з плутанини і нервів, а наземний транспорт взявся випробовувати технічну новацію - квитки з QR-кодами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

З першого разу сьогодні потрапляють в метро тільки спостережливі – здебільшого плакати й різнокольорові наліпки про старі зелені й нові сині жетони лишалися поза увагою. "Дуже нервові", - характеризували пасажирів працівники підземки.

ВідеоВідсьогодні проїзд у комунальному транспорті столиці подорожчав на одну гривню

Відсьогодні подорожчав на гривню весь комунальний транспорт Києва: автобус, тролейбус, трамвай і фунікулер замість 3 грн коштують 4 грн. Метрополітен та міська електричка піднялися до 5 грн за поїздку. Охочих забезпечити собі проїзд в підземці за старою ціною напередодні стояли черги – люди масово поповнювали безконтактні картки. "Поповнювали дуже активно. В останній день, особливо в другій половині дня. Всі вийшли з роботи і в останній день загадали, як студенти перед сесією: о! це ж завтра!", - кажуть у метро.

Тим, хто накупив про запас жетонів, треба пам'ятати: зелені діятимуть іще тільки два тижні. Але потім іще чотири місяці можна буде обмінювати їх на сині у центрах обслуговування пасажирів – за доплату. Нові ж сині жетони – це насправді добре забуті старі. Саме за них кілька років тому кияни платили по дві гривні, а потім їх замінили на зелені і от зараз – знову ротація. В метрополітені кажуть, що це остання заміна. До кінця року жетонів планують позбутися взагалі. А від сьогодні в касах подають не більше, ніж один на руки.

Фотогалерея Під Києвом люди перекрили в'їзд до столиці через підвищення вартості проїзду (13 фото)

Жетон повністю замінять безконтактною карткою й, можливо, одноразовим квитком зі зчитувачем інформації - так званими QR-кодом. Останні вже запровадили у наземному транспорті, зокрема у трамваях. Тамтешні кондуктори пояснити, навіщо – не вміють. Але додають, що такі новації пасажирам байдужі – значно більше емоцій в них викликає подорожчання ціни проїзду. Правила проїзду наразі не змінилися: куплений квиток так само треба компостувати. А код має допомогти просунутим пасажирам через гаджети подивитися розклад транпорту. У "Київпастрансі" припускають, що перша партія вийшла невдала, бо сьогодні зробити це не виходило.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції