Обурені київські таксисти збираються протестувати проти Uber

Вони заявляють, що норми роботи сервісу суперечать українському законодавству.

Київські таксисти у четвер, 25 лютого, проведуть мітинг під Київською міською державною адміністрацією з вимогами визнати таксі міським пасажирським транспортом, а також пояснити позицію київської влади щодо запуску в Києві онлайн-сервісу із замовлення таксі  Uber.

Про це заявив голова правління громадської організації "Українська таксомоторна організація" Андрій Антонюк, передає УНІАН.

"Ми закликаємо громадськість і таксистів під'їхати завтра під мерію і підтримати нашу акцію. Це мирна акція, щоб передати наші вимоги Віталію Володимировичу (Кличку - ред.) і київській владі", - сказав Антонюк.

Він заявив, що мера будуть просити визнати таксі міським пасажирським транспортом, а також "підтвердити слова про наповнення міського бюджету прекрасною іноземною компанією в цифрах і документально".

Антонюк вважає, що норми роботи сервісу Uber суперечать українському законодавству, а його запуск призведе до скорочення надходжень до міського бюджету. За його словами, для запуску свого ресурсу компанія не здійснюватиме жодних капітальних інвестицій в Україні, формуватиме нові робочі місця і працюватиме над підвищенням якості пасажироперевезень.

Водночас власник компанії "Еліт-Таксі" Олександр Круліковський побоюється, що запуск  Uber в Києві зробить нерентабельною діяльність легальних перевізників, що неминуче призведе до тінізації ринку.

"Хотілося б, щоб мер пояснив, яким чином наповнюватиметься бюджет у разі виходу на ринок однієї з найбільших міжнародних компаній, і чи готовий мер до того, що за його сприяння, а фактично - лобіювання цієї компанії, легальним перевезенням доведеться піти в тінь", - сказав Круліковський.

Крім цього, Антонюк, посилаючись на наявні у нього дані Державної фіскальної служби, повідомив, що за останні кілька років податкові надходження від надання послуг таксі скоротилися майже в 1,5 рази - до 26 млн грн у 2015 році проти 40 млн у 2013 році.

Він додав, що за надання офіційної інформації про запуск сервісу Über в Україні організація виплатить винагороду в 10 тис. грн.

Нагадаємо, у світі відбулися протести проти сервісу Über. Зокрема, у Лондоні в акції взяли участь близько 8 тисяч водіїв. Вони на кілька годин заблокували одну з головних вулиць міста Вайтхолл. До протестів приєдналися їхні колеги з Франції та Бельгії. У Монреалі таксисти перекрили дорогу навколо аеропорту. Кілька годин доступ до аеропорту був затруднений.

У Франції невдоволені таксисти вважають, що сервіс забирає їхній заробіток. Щоби привернути до себе увагу, тисячі водіїв запалили шини на дорогах та перекрили траси на під'їздах до аеропортів у Парижі, Бордо та Марселі.

Бійки з поліцією та палаючі шини на дорогах: у Франції таксисти протестують проти Uber

Uber був заснований в американському Сан-Франциско ще у 2009 році. За допомогою сервісу на мобільному телефоні або на сайті замовник може зарезервувати авто з водієм і відстежити його переміщення до зазначеного пункту, а оплату провести за допомогою банківської карти. Водієм Uber може стати рядовий автолюбитель, який має власний транспортний засіб – для цього треба пройти реєстрацію на офіційному сайті. Наразі сервіс працює в більш ніж 57 країнах світу. У державах ЄС таксисти сервісу не мають ліцензій і зазвичай їхні тарифи менші інших компаній-перевізників, а тому діяльність компанії може не відповідати вимогам закону. Крім цього, мобільний додаток Uber критикували за доступ до закритої інформації, зокрема до SMS.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: