Пандемія COVID-19: українські лікарі пояснили, чи впливає новий коронавірус на вагітність та пологи

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пологові будинки Києва готуються приймати імовірних пацієнток з коронавірусом.

Нова коронавірусна інфекція COVID-19 стрімко шириться світом й інфікує все більше людей. Згідно з останніми даними МОзу, в Україні 145 інфікованих COVID-19. Серед них, є і породілля з Київської області.

Жінка, яка була заражена коронавірусом, 25 березня народила цілком здорового малюка. Персонал пологових будинків активно готується приймати жінок при надії, хворих або з підозрою на зараження коронавірусом, чи оснащені вони усім необхідним, у сюжеті ТСН.19:30.

Вагітних жінок у Києві, у разі захворювання на COVID-19 або з підозрою вірус, ушпиталюватимуть, зокрема, до п'ятого пологового будинку. За потреби майбутні матері залишатимуться аж до пологів та народжуватимуть у спеціально відведеному корпусі. Нині у приміщеннях порожньо. Але реанімаційна палата уже оснащена усім необхідним.

"Є три ліжка для інтенсивної терапії. Функціональні ліжка, які призначені, щоб вести важких хворих з ознаками дихальної недостатності", - розповідає Дмитро Говсєєв, головний лікар Київського міського пологового будинку №5.

Відео Чи може передатись коронавірус новонародженим або ще в утробі матері

В Україні стрімко збільшується кількість тих, хто нездужає на COVID-19. Серед них – породілля з Київщини. І з таким випадком наші медики зіткнулися вперше. Чи може передатись коронавірус від матері малюку під час пологів або дитині ще в утробі? Лікарі все частіше чують такі питання від вагітних. Та однозначної відповіді поки що не мають. Натомість, активно готуються приймати жінок при надії, хворих або з підозрою на коронавірус. Більше про коронавірус в Україні

Чи може передатись коронавірус новонародженим або ще в утробі матері

Для породіль, життя яких не під загрозою, підготували стандарні палати.

"Якщо вона легка, не потребує дихальної підтримки, це жінка, яка, як зазвичай у пологовому будинку, народила, адаптувалася, пройшла рівень реабілітації і пішла додому", - пояснює лікар Дмитро Говсєєв.

Одне із питань, яке зараз найчастіше чують від вагітних лікарі, чи може передатись небезпечний вірус дитинці ще в утробі. Проте, наразі, українські фахівці сумніваються у цьому, бо вважають це неможливим. Але достеменно медики поки сказати не можуть. Зокрема, і те, як будуть відбуватися пологи.

"Якщо ми говоримо, що цей вірус тробний до дихальних шляхів, тобто він впливає на дихання. А дитина внутрішньоутробно не дихає, тому дуже великий сумнів, щодо буде потрапляння на дихальні шляхи плоду", - каже Дмитро Говсєєв, головний лікар Київського міського пологового будинку №5.

Згідно з даними медичних коледжів США та Британії наразі не доведено, що коронавірус може передаватись дитині в утробі матері. Проте 13 березня у Великій Британії зафіксували перший випадок COVID-19 у новонародженого, мати якого мала коронавірусну інфекцію. Зараз медики намагаються встановити, коли саме інфікувався малюк: під час народження чи в утробі.

Але є і успішний досвід Китаю. Як зазначається, там було зафіксовано до 19 вагітних пацієнток. Але жодна хвора не постраждала. Вони всі живі, народили. І жодна дитина не мала ознак хвороби.

Симтоми коронавірусу та інших хвороб, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

25 березня Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Олена Лоскун

Залиште свій коментар

Вибір редакції