Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під Києвом отруйна вода зі звалища потрапила у річку, що впадає в Дніпро

Ситуація минулого року повторюється з тією різницею, що зараз до небезпеки вже нікому немає діла.

Жителі сіл Крюківщини та Тарасівки б’ють на сполох, бо вода з озера фільтрату заливає їхні землі. Екологи підтверждують небезпеку, але це ніяк не впливає на ситуацію, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Очевидці кажуть, що на технічній водоймі біля сміттєзвалища прорвало дамбу. Протягом чотирьох днів поспіль смердюча рідина темного кольору перетікала у притоку річки Сіверка, котра впадає у Дніпро. Екологи кажуть, що в перспективі така подія може спричинити екологічну катастрофу. Селяни ж кажуть, що живуть на межі цієї катастрофи вже кілька років, бо тривалий час боролися зі  сміттєзвалищем і таки домоглися його закриття у 2014 році, а тепер із забрудного глибокого яру щовесни отрута разом із талим снігом потрапляє у ґрунт і водойми.

Відео Отруйна вода із зачиненого звалища під Києвом тече у річки

Мешканці прилеглих сіл Крюківщини та Тарасівки б'ють на сполох. Вода з озера фільтрату заливає їхні землі. Екологи підтверджують небезпеку, але ніхто нічого не робить. Минулого року через ту саму ситуацію відкрили кримінальне провадження, однак винних досі не знайшли.

Отруйна вода із зачиненого звалища під Києвом тече у річки

Тепер місцеві жителі вимагають, щоб за небезпечним об’єктом був належний догляд. Дамбу необхідно перебудувати, бо вона занизька, а насоси на ній покрали, тому обладнання слід закупити заново. Інакше кожен підйому води відгукуватиметься новим забрудненням і вестиме до екологічного лиха. За аналогічними подіями минулого року було відкрито кримінальне провадження, але винних так і не встановили, хоча, а думку селян, усі відповідальні особи добре відомі. "Їх ще попереджали три тижні тому, що тектиме, перетече – ви зробіть що-небудь", - кажуть люди.

Винними мешканці району вважають Святошинське виробниче управління комунального господарства, на балансі котрого перебуває звалище. Для ремонту дамби люди самі збирали гроші на трактор і паливо, підтримки від влади не дочекалися. Директор управління від спілкування з пресою втік, а селяни тим часом провели журналістам екскурсію околицями звалища та показали, як у 300 метрах від прорваної дамби якесь підприємство активно споруджує два ставки для розведення риби, котру продаватимуть на ринках Києва. Фахівці ж лякають поясненнями, що жодна дамба вже не врятує екологічну ситуацію, адже бруд іде у ґрунтові води. Ліквідувати 1,5 мільйона тонн сміття може лише потужний переробний комплекс. 

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова 

Залиште свій коментар

Вибір редакції