Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під Києвом п’ять днів поспіль триває блокада столичного сміттєзвалища – КМДА

Комунальники кажуть, що не знають ні активістів, ні мети їхніх дій.

Полігон твердих побутових відходів № 5 у селі Підгірці заблоковано невідомими особами. Про це заявив голова правління ПрАТ "Київспецтранс" Андрій Грущинський.

Як повідомляє прес-служба КМДА, блокада триває від 14 вересня. Вимоги людей, котрі її здійснюють, комунальникам невідомі. "Блокування полігону триває, ситуація досягає критичного рівня, оскільки втручання в роботу стратегічного об’єкту, який приймає до 40% київського сміття, може призвести до серйозних екологічних наслідків для міста та навколишніх населених пунктів", - заявив Грущинський.

ВідеоУ Києві планують побудувати сучасний сміттєпереробний завод

У Києві за добу люди викидають тисячу тонн сміття. Сміттєзвалище, яке розташоване за сорок кілометрів від столиці, поблизу села Підгірці, переповнене відходами. Токсична рідина, яку виділяють відходи, загрожує навколишньому середовищу. Щоб вберегти столицю від сміттєвого лиха, в Києві хочуть побудувати сучасний сміттєпереробний завод.

У Києві планують побудувати сучасний сміттєпереробний завод

За його словами, через дії невідомих осіб було припинено роботи з накриття першої карти полігону ґрунтом. Це, на думку комунальника, не сприяє покращенню екологічної обстановки навколо. "Під загрозою також опинилася підготовка полігону до закриття, а саме: роботи з укріплення захисних дамб, з переробки фільтрату та інші", – пояснив він.

Керівник "Київспецтрансу" запевнив, що разом із КМДА та жителями навколишніх сіл триває процес підготовки полігону № 5 до закриття. "Ми наголошуємо, що закриття полігону в існуючому вигляді небезпечне, а вирішення організаторами цієї акції власних корисних інтересів за рахунок безпеки людей є неприйнятним", - наголосив Грущинський.

Фотогалерея На Київщині сталася пожежа на стихійному сміттєзвалищі (2 фото)

"Немає альтернативи тому, що Київ має припинити захоронення сміття та отримати сучасний завод з його переробки – саме такий завод ми побудуємо за два роки. Але проблему треба вирішувати всебічно і цивілізовано. Без попередніх робіт з укріплення полігону та подальшої його рекультивації це місце стане екологічною бомбою уповільненої дії", – підсумував він.

Як повідомлялося, реконструкція та рекультивація полігону твердих побутових відходів № 5 у селі Підгірці обійдуться у близько 500 млн грн. Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв у серпні розповів, що сміттєзвалище поблизу села Підгірці переповнене відходами. Токсична рідина, яку виділяють відходи, загрожує довкіллю. Щоб вберегти столицю від сміттєвого лиха, в Києві хочуть побудувати сучасний сміттєпереробний завод. За словами мера Києва Віталія Кличка, зараз тривають роботи з реконструкції та підкріплення дамби на полігоні і переробки фільтрату.

Залиште свій коментар

Вибір редакції