Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кличко на підвищених тонах поспілкувався з активістами, які вимагали створити музей на Поштовій

Учасники акції вимагали пропустити їх в будівлю для розмови з депутатами.

Під стінами КМДА зібралися кілька десятків мітингувальників та вимагали в мера Києва Віталія Кличка пропустити їх в будівлю для розмови з депутатами. Основною вимогою людей було не дозволити будівництво торговельного центру на місці розкопок вулиць часів Київської Русі та створити там музей.

Розмова між мером та учасниками акції відбувалася переважно на підвищених тонах. Суперечку викликало бажання людей потрапити в кулуари Київради та вимоги розірвати інвестиційний договір з будівництва торговельного центру.

У відповідь на претензії, Кличко заявив, що створення музею на Поштовій площі залишається незмінною його позицією.

"Це чітка моя позиція. Я не одноразово це говорив і ще раз готовий підтвердити, що там буде музей. Якщо зараз ми розірвемо інвестиційний договір щодо спорудження ТЦ, то одразу ж розпочнеться судова тяганина", - сказав мер.

Врешті, після 20 хвилин розмови, мітингувальники продовжили звинувачувати Віталія Кличка в брехні, небажанні створити музей, проте все ж домоглися того, щоб їх пропустили в будівлю КМДА.

Нагадаємо, навколо долі Поштової площі не перший місяць йдуть суперечки. Київська рада вирішила, як має виглядати Поштова площа, але конфлікту не розв’язала. З одного боку, міські депутати сказали, що музею з розкопаними на тому місці історичними знахідками - бути, з іншого - договору із забудовником розважального закладу не розірвала. 

Також Верховна Рада України схвалила проект постанови №8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у Києві.

Раніше міська влада Києва неодноразово обіцяла на місці скандального будівництва на Поштовій площі збудувати музей для збереження унікальних знахідок, але досі цього не зробила. Археологи кажуть, якщо стародавню вулицю закриють бетоном, продовжувати розкопки стане неможливо. Інвестор ситуацію поки що не коментує. 

ВідеоМузей під загрозою. Місце розкопок на Поштовій площі другий день поспіль заливає вода

Уже другу добу вода заливає так званий музей на Поштовій. Члени ініціативної групи, які опікуються пам'яткою археології, б'ють на сполох. Світового значення артефакти під загрозою знищення, переконують вони. Щоправда, археологи з академії наук пояснили ТСН, чому знахідки під Поштовою, хоч і важливі для історії, проте для Музею вони пропонують інше місце. 

Музей під загрозою. Місце розкопок на Поштовій площі другий день поспіль заливає вода

Залиште свій коментар

Вибір редакції