Пішохідний Поділ: яким був перший день великого експерименту влади Києва

Контрактова площа та частина вулиці Сагайдачного стали вільними від транспорту.

Частина Подолу на понад місяць перейшла в розпорядження пішоходів. У центр водіям тепер доведеться їхати вулицею Покровською, а на Поділ вертатися вулицею Братською, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Без машин частина вулиці Сагайдачного та Контрактова площа будуть до 15 вересня. Якщо експеримент визнають вдалим, ця зона залишиться пішохідною й надалі. Відсутність великої кількості людей на проїжджій частині в перший день дії пішохідної зони в адміністрації району пояснили необізнаністю киян із ініціативою. Котра викликає багато питань та занепокоєнь водіїв, адже це ледь не найголовніші артерії Подолу.

ВідеоВулиця Сагайдачного та Контрактова площа у Києві можуть стати повністю пішохідними

Влада планує пускати транспортні потоки паралельними вулицями – Покровською і Братською, котрі стали односторонніми. Із порушниками правил парковки обіцяють жорстко боротися силами поліції. "Будемо проводити бесіду. Якщо людина не буде розуміти і лишати автівки – будемо штрафувати або евакуйовувати транспортні засоби", - обіцяє один із патрульних.

Свої маршрути змінить і громадський транспорт. Такі зміни в русі пасажирам не до вподоби. "Вранці було гірше сюди їхати, і зараз невідомо, коли автобус приїде. Там було табло, було видно, скільки часу, а зараз не видно. Незручно", - нарікають люди. Те саме роблять і водії приватного транспорту. "Затори постійно були на Подолі, а зараз їх буде ще більше. Андріївський закритий, виїзд тільки один через набережну. Набережна, Гаванський міст постійно стоїть. Будемо стояти далі", - прогнозують вони.

Фотогалерея Частина Подолу стала пішохідною (4 фото)

Втім, тим, хто гуляв новою пішохідною зоною, це нововведення здебільшого подобається. "Дуже подобається, можно пройти по ній спокійно, не боятися машин. Вийти просто погуляти навіть в обід – дуже добре", - кажуть одні кияни. "У будні нема сенсу, в Києві і так дуже напружений рух. У будні це беззмістовно, а у вихідні було б доречно", - кажуть інші.

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Залиште свій коментар