Після підвищення квартплати двірники в Києві можуть отримувати 9 тисяч на місяць

Така зарплата стане реальністю при якісній та понаднормовій роботі.

Уже в серпні більшість киян побачать комунальні платіжки з новими, майже вдвічі більшими цифрами за квартплату. Чиновники пояснюють це тим, що нинішній тариф на утримання будинків та прибудинкових територій збитковий, а сам сервіс часто неякісний, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За їх словами, тариф за цю комунальну послугу не змінювався з 2010 року та нині складає максимум 3,14 грн за метр квадратний житлової площі, тоді як у комерційних жеках сягає 7 гривень. Комунальним жекам із 1 липня встановлено працювати з тарифом 5,80 гривень.

ВідеоУ серпні кияни отримають нові платіжки з удвічі більшою квартплатою

Чиновники радять киянам не панікувати, а порахувати – загальний обсяг щомісячних платежів назагал зросте не більш, ніж на 5%. При цьому 10-відсоткова знижка при своєчасній оплаті залишиться в силі, так само, як і субсидії. При цьому сервіс обіцяють кращий, бо жеки отримають більше грошей на свої потреби.

Однак кияни налаштовані скептично: мовляв, усе одно ніхто не знає, куди насправді підуть ці додаткові кошти. Ефективність роботи комунальників житель міста Олександр Урюпін демонструє на прикладі працюючого освітлення ліхтарями о 15:00 годині дня. Щодо якості всіх послуг, котрі входять у квартплату, він готовий дискутувати. А деякі, як-то прибирання дахів і підвалів, на думку киянина, взагалі не мають сенсу, тому цим ніхто і не займається. "Дах увесь дірявий, підвал – нечистоти", - зауважує мешканець столиці.

Фотогалерея Без сліз не глянеш: у Мережі кепкують з київських комунальників, які похизувалися виконаним ремонтом (8 фото)

Містяни мають багато претензій до комунальників, бо вимушені власним коштом ремонтувати під'їзди, дбати про їх освітлення тощо. "Поточного ремонту років 40 не було. Жінка сама купила фарбу і фарбувала", - зізнається киянин. А останні кілька тижнів він просить жек, аби електрик прийшов та прикріпив патрон, який Олександр теж витяг зі своєї кишені. "Навіть грошей не треба – просто прийдіть і зробіть", - дивується він. Немає претензій у чоловіка хіба що до двірників та їхнього прибирання. "О 5:00 ранку підмітають. Дуже сумлінні", - констатує чоловік.

Чиновники обіцяють, що після підвищення тарифів зростуть і кваліфікаційні вимоги до працівників. Крім того, з'являться акти про виконану роботу, котрі прийматимуть контролери. Від якості робіт залежатиме і зарплатня працівників. Наприклад, двірникам, які виконуватимуть дві норми з прибирання, обіцяють хороші зарплати – на рівні 8-9 тисяч гривень.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар