Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Платний в’їзд у центр і автобуси на біопаливі: успішний мер зі Швеції дав цінні поради Києву

Чимало побутових реалій української столиці гостя відверто здивували.

Очільники більше сотні українських міст з'їхалися до Києва обговорити, як заробляти на високих технологіях та що робити, щоби інновації служили людям, а поділитися досвідом запросили й найкращих мерів світу. Журналісти ж скористалися присутністю іноземних градоначальників і запросили їх на прогулянку столицею, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мер Бо Франк уславився тим, що зробив невелике шведське місто Вакше найзеленішим у Європі та, відповідно, найчистішим від шкідливих газів. Він привчив містян  до велосипедів та навіть відучив їсти м’ясо. Затори – це перше, на що він звернув увагу в українській столиці. "Ви маєте зменшити кількість рядів для авто, але збільшити ряди для громадського транспорту та велосипедів. Якщо ви збудуєте ще  більше доріг чи ширші шляхи – буде ще більше машин. Також ми зробили платним в’їзд у центр – заробляємо на цьому багато грошей", - розповів він.

ВідеоШведський чиновник розповів, як українські нардепи можуть послужитися людям

У перший день лютої ожеледі в Києві шведський чиновник гуляє обачно та зізнається, що у своєму місті таку погоду переносить легше. "Я не дуже люблю сіль, бо це шкідливо для здоров’я і погано для собак", - коментує він українські методи боротьби з кригою. Не розуміє Франк ширм замість реконструкції, а от скандальний театр на Андріївському узвозі йому подобається: "Це так звично для Швеції! Гарно! Усі нові будівлі в нас – отакі коробочки!". Дивується швед і компостерам у трамваї: "У нас всюди пластикова картка". У самому Вакше вже давно немає і трамваїв – лише автобуси, котрі працюють на біопаливі. "Хоч трамваї багатьом подобаються – це як частина культури. Але автобуси більш ефективні, не потребують колій і менше захаращують дорогу", - пояснює він.

Ще один атракціон для Франка – поїздка Подолом на автомобілі. "Катаюсь, мов на конях! "Феррарі" тут не проїде", - коментує він київські дороги. "Гірші дороги я бачив у Росії", - додає швед. У своїй країні, зізнається, подібних немає ніде. Як і вартості комунальних послуг – за своє житло він сплачує набагато менше, ніж довелося б за аналогічне в Києві. "Я сподіваюся, нові ж будинки ви будуєте вже енергоощадні?", - сподівається шведський мер. Та зізнається, можливо, у найбільшій відмінності, котра є рецептом для позитивних перетворень в Україні. "У Швеції люди також багато скаржаться на владу. Ми можемо сваритися між партіями. Але люди знають, що в нас немає корупції", - констатував Франк.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Вибір редакції