Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пристрасті на Шулявці: навколо реконструкції шляхопроводу розпалюється новий скандал

За зволіканням із початком робіт стоять претензії експертів і відсутність чіткого проекту ремонту розв’язки.

Ремонт Шулявського шляхопроводу в столиці відкладається щонайменше до липня, тож міст, який зі слів експертів ледве тримається, залишатиметься проїзним. Міські чиновники нарікають, що початок реконструкції гальмують самі ж виконавці робіт, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У червні ми розпочнемо саме з підготовчих робіт", - обіцяє головний інженер КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд" Олександр Здольник. Рух переправою заборонять не раніше липня, бо процес реконструкції призупинили через скарги на її організацію.

ВідеоРемонт Шулявського шляхопроводу відкладається щонайменше до липня

Міст, який ледь тримається, за словами експертів, залишатиметься проїзним. Початок реконструкції гальмують самі ж виконавці робіт, пояснюють міські чиновники. А от автори варіантів розв'язок, які провалили конкурс, твердять - зроблять усе, аби обрану схему не побудували. І вже звертаються до прокуратури. 

Ремонт Шулявського шляхопроводу відкладається щонайменше до липня

Проект майбутньої розв'язки на Шулявці затвердили майже одразу після визнання мосту аварійним та падіння його частини. Від нинішнього він відрізнятиметься лише прямим заїздом із проспекту Перемоги на вулицю Гетьмана та з'їздом у зворотному напрямку. Однак експерти говорять, що ця тема насправді оповита таємницею. "Ніхто не знає, що затверджено. На сайті розробника немає остаточного проекту, за яким буде будуватися", - каже фахівець із містобудування Віктор Глеба.

Він переконаний, що обрана чиновниками схема не є випадковою. "Тільки у 2 з 15 варіантів передбачалось знесення заводу "Більшовик". За цим усім стоять величезні гроші. Буде з’їзд, а тут планується торговельний центр", - твердить експерт і додає, що ремонт обійдеться місту вдвічі дорожче запланованого. "Експертиза каже, що це не 400, а 800 мільонів гривень. Я рахую ще компенсацію власнику за завод", - пояснює він.

Фотогалерея У Мережі з'явилися фото зруйнованого Шулявського моста у Києві (15 фото)

Одним із варіантів, який начебто не потребував знесення заводу, була трирівнева розв'язка. Її автор, колишній фахівець департаменту містобудування Віктор Петрук, обурений і збирається скаржитися до прокуратури. "Не було ніякого конкурсу", - переконаний він. Чоловік твердить, що містобудівна рада навмисне відхилила інші проекти та повернулася до схеми 10-річної давності. "Є якась змова, яка просуває цей проект", - вважає Петрук.

Натомість керівник "Київдормосту" Володимир Воробйов запевняє, що всі привабливі малюнки на Шулявці неможливі без знесення не тільки заводу, а й кількох будинків. "Вона не поміститься туди, якщо її намалювати правильно. Вона зносить оцей 5-й цех, житловий будинок і оцей будинок", - пояснює голова підприємства. Тим часом фахівці турбуються, щоби суперечки посадовців та боротьба за вигідніший проект не завадили розпочати роботи до холодів, адже ще одну зиму Шулявський шляхопровід може просто не пережити.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

пекриття Шулявського шляхопроводу, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції