Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Роботи зі спорудження меморіалу Героям Майдану в центрі Києва призупинені

На Інститутській будівельники згорнули свою активність.

Підготовчі роботи з будівництва меморіалу Героїв Небесної Сотні призупинені. Про це повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті.

За його даними, праця над побудовою комплексу мала розпочатися торік улітку, однак її затримали слідчі експерименти у справах про розстріли учасників Революції Гідності. "Меморіал збереже пам’ять про кожного героя Небесної Сотні. Це закладалося, як головна ідея цього меморіалу. Буде збережена  пам’ять про боротьбу за незалежність, про Майдан, про жертовність, подвиг і безкорисливість. Буде збережено ті елементи, які підлягають збереженню станом на сьогодні, – прострілені стовпи та ті фактори, які мають залишитися наочністю для поколінь", – пояснила перший заступник голови інституту Аліна Шпак.

ВідеоДо місця розстрілів героїв Небесної Сотні принесли паски та писанки

За героїв Небесної Сотні молилися сьогодні у середмісті столиці. Просто на місці розстрілів Майданівців зібралися родичі загиблих та активісти. З собою принесли випечені спеціально для цієї події паски - рівно 107 штук. Розставили їх біля фотографій своїх рідних, а писанками, які зробили бійці, що нині проходять реабілітацію у столичних шпиталях, прикрасили галявину біля каплички.  

До місця розстрілів героїв Небесної Сотні принесли паски та писанки

Проте вдень інститут отримав лист від Генпрокуратури з проханням призупинити роботи у зв’язку з проведенням слідчих експериментів у період з 13 по 17 травня в нижній частині Алеї Героїв Небесної Сотні. Також у листі зазначається, що слідчі експерименти в іншій частині заплановано проводити до 29 травня. "У відповідь музей запевнив, що, як і в попередні рази, вони готові забезпечити максимальне сприяння в проведенні слідчих дій і максимальний доступ до місць експериментів. Водночас музей ініціює скликання найближчим часом круглого столу за участю представників ГПУ, музею, державних органів влади, організацій, які представляють інтереси родин героїв Небесної Сотні та постраждалих на Майдані та їхніх адвокатів з тим, щоб обговорити та зняти усі проблемні питання навколо будівництва меморіалу", - повідомляють в Українському інституті національної пам’яті.

Раніше стало відомо, що в Генеральній прокуратурі України не погоджували будівельні роботи на вулиці Інститутській у Києві на місці слідчого експерименту у справах Майдану. Управління спецрозслідувань закликає зупинити будівництво.

Залиште свій коментар

Вибір редакції