Росіяни можуть залишити Київ без метро через скажені борги

Метрополітен винен майже два мільярди гривень за придбані в 2009 р. вагони.

Російська компанія-кредитор може зупинити українську підземку. Борг за придбані ще сім років тому для київського метрополітену вагони нині сягнув захмарної суми в майже два мільярди гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У 2009 році купили сто вітчизняних і російських вагонів. Розплатитися за них одразу не могли. Борг у майже півмільярда гривень обріс штрафними санкціями та примножився через падіння курсу гривні до долара. В підсумку сума стала катастрофічною.

"Позов до нас – мільярд і дев'ятсот мільйонів. Колишні керівники метрополітену заключили невигідну додаткову угоду з "Укррослізингом", яка зробила борг у два з половиною рази більше", - пояснив представник КМДА Ілля Сагайдак.

"Вважаємо, що є можливість по основній сумі боргу йти домовлятися на реструктуризацію. Бо місто вже заплатило 800 мільйонів", - додав він.

Російська компанія-кредитор може зупинити українську підземку

Борг за придбані ще сім років тому для київського метрополітену вагони нині сягнув захмарної суми у майже два мільярди гривень. Цей борг уже визнав Господарський суд Києва. Там метрополітену уже заборонили використовувати неоплачені вагони. Якщо зараз місто вилучить 100 вагонів це буде транспортний колапс.

Цей борг уже визнав Господарський суд Києва. Там метрополітену заборонили використовувати неоплачені вагони. Та поки в розгляді буде апеляція, вони досі їздять по рейках.

"Якщо зараз місто вилучить сто вагонів – це буде транспортний колапс. Нам треба збільшувати інтервали, стримувати людей на станціях. У нас сто відсотків загруженість вагонів, ми не можемо зараз взяти і забрати ті вагони", - пояснює Сагайдак.

Компанія-позивач наразі від коментарів відмовляється, Але обіцяє їх надати ближчим часом.

У самому київському метрополітені про жодний колапс говорити не хочуть. Кажуть, що мають більше як 800 вагонів і навіть якщо уявити, що сотню таки заберуть, їх буде чим замінити.

Тим часом у Києві днями запустили перший розмальований потяг метро. Він курсує на Святошинсько-Броварській (червоній) гілці.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: