Росіяни відсудили в Київського метрополітену понад 28 млн дол.

Метрополітен оскаржуватиме рішення суду. 

Господарський суд Києва частково задовільнив позов російської компанії "Укррослізінг" проти Київського метрополітену через неповернення боргу за поставку в 2009 році 100 вагонів. Як наслідок, підземка повинна виплатити 737 мільйонів гривень або 28, 5 мільйона доларів.

Столичний метрополітен оскаржить це рішення в Апеляційному судді, пише "Українська правда".

"Господарський Суд Києва 28 вересня прийняв рішення задовольнити позов компанії "Укррослізинг" 737 на суму млн гривень ($ 28,5 млн) із заявлених 3 млрд 300 млн гривень ($ 127 млн) за поставку 100 вагонів в 2009 році", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сума 3,3 мільярда гривень, які вимагала російська компанія, складалися з нарахованого компанією боргу та ще понад 1 мільярда штрафних санкцій. 

Згідно з контрактом, від 2010 до 2013 роки Київський метрополітен отримав від "Укррослізінг" 100 вагонів. Зазначається, що 75 з них були зроблені на російських "Вагонмаші" та "Метровагонмаші", а 25 в Полтавській області на "Крюківському вагонобудівному заводі". Зазначається, що від 2009 до 2014 роки сума платежів не була повністю виплачена. Російська компанія, своєю чергою, домоглася визнання боргу Київського метрополітену в судовому порядку.

Нагадаємо, у травні через борг столичної підземки перед кредитором Господарський суд Києва заборонив використовувати неоплачені вагони. Згодом це рішення відмінили. 

Російська компанія-кредитор може зупинити українську підземку

Борг за придбані ще сім років тому для київського метрополітену вагони нині сягнув захмарної суми у майже два мільярди гривень. Цей борг уже визнав Господарський суд Києва. Там метрополітену уже заборонили використовувати неоплачені вагони. Якщо зараз місто вилучить 100 вагонів це буде транспортний колапс.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: