Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скандальні малюнки: безкоштовно намальовані на Осокорках мурали обійшлися місту у понад 3,6 млн гривень

Чиновники запитань журналістів уникають.

Мурали на станції метро "Осокорки", на які, згідно з даними Prozorro, було закладено 1,7 млн гривень, художники малювали безкоштовно. А всього бюджетних коштів на них було витрачено близько 3,6 млн гривень.

Про це у своєму Facebook написала журналістка Альона Лунькова, яка вела розслідування.

"Третій місяць я намагаюсь з’ясувати, чому мурали на Осокорках обійшлись державі у 3,6 млн. Спочатку держсекретар Артем Біденко сказав, що малюватимуть найвідоміші світові митці і в них високі гонорари. У документах на Prozzoro на це закладено 1 млн 765 тисяч гривень. Тобто, майже половина усієї вартості проекту #morethanus. Може бути, подумала я і спитала в кожного художника їхню ціну. І… яке ж було здивування, коли всі відповіли що малюють безкоштовно", - розповіла журналістка.

Біденко про це дізнався від самої журналістки і, за її словами, пообіцяв розібратися і показати усі чеки, квитанції.

"Минув місяць. Мурали домалювали. Презентували. Пояснили, гроші не за роботу, а на райдери, мовляв, всі митці просили бізнес-клас у літаках, потім майже усім довелось купувати квитки двічі, адже не встигали за одну поїздку. "Ну, там ще готелі люксові, деякі хотіли прилетіти з дружинами, дехто просив постріляти з ПМ,АК,СВД…" Так і вийшло 1,7 млн", - написала Лунькова.

Журналістка каже, що на всі запити до міністерства, виконавця і замовника відповіді так і не отримала. "Написала запит Біденку, як і домовлялись. Але отримала той самий кошторис тільки у вигляді акту прийому-передачі. Телефоном Біденко сказав, "це все, що є" і поклав слухавку", - розповіла вона.

За словами журналістки, куратором проекту є радник міністра інформаційної політики Geo Leros. "За дивним збігом, переможець і виконавець цього тендеру давній друг [Стеця] радника – Денис Смачелюк (років десять знайомі, сказав сам Смачелюк). Який, знов таки, за дивним збігом, 13 серпня 2018 сам написав петицію на сайті Мінсоцполітики про необхідність створення муралу на станції метро", - написала вона.

За словами Лунькової, 29 серпня Мінсоцполітики оголосило конкурс саме на створення такого муралу. "І тут Смачелюку дуже пощастило. Адже саме він був єдиним учасником конкурсу і ,звісно, переможцем. Яке відношення Смачелюк має до живопису - мені невідомо. В інтернеті можна знайти, що він був режисером у кліпі співачки Тарабарової, а зараз знімає інтерв’ю для Youtube-каналу Табачника "Жирний бізнес" і "Я це дивлюсь" з Іллею Сагадаком. Тим самим скандальним звільненим заступником Кличка, що несподівано почав багатіти з приходом до влади столиці. До речі, (як стверджують мої джерела) Сагайдак, Смачелюк і Лерос теж давні друзі і партнери. І зараз виглядає так, що проект #morethanus чийсь "жирний бізнес", тому прошу оприлюднити усю фінансову звітність", - додала Лунькова.

#Намуралили Третій місяць я намагаюсь з’ясувати чому мурали на Осокорках обійшлись державі у 3.6 млн. Спочатку держсекретар Артем Біденко (Artem Bidenko) сказав, що малюватимуть найвідоміші світові митці і в них високі гонорари. У документах на Prozzoro на це закладено 1 млн 765 тисяч гривень. Тобто, майже половина усієї вартості проекту #morethanus. Може бути, подумала я і спитала в кожного художника їхню ціну. І… яке ж було здивування, коли всі відповіли що малюють безкоштовно. Про це держсекретар Біденко дізнався від нас (чи сказав, що дізнався від нас), але пообіцяв розібратися і після закінчення показати усі чеки, квитанції. (Див.відео і сюжет у коментарях) Минув місяць. Мурали домалювали. Презентували. Пояснили, гроші не за роботу, а на райдери, мовляв, всі митці просили бізнес-клас у літаках, потім майже усім довелось купувати квитки двічі, адже не встигали за одну поїздку. "Ну, там ще готелі люксові, деякі хотіли прилетіти з дружинами, дехто просив постріляти з ПМ,АК,СВД…." Так і вийшло 1,7 млн. Квитанції, чеки, квитки Біденко знов пообіцяв надати (знов див відео і другий сюжет у коментарях). Не може бути, подумала я і написала запит Біденку, як і домовлялись. Але отримала той самий кошторис тільки у вигляді акту прийому-передачі. Телефоном Біденко сказав, «це все, що є» і поклав слухавку. Написали кілька запитів до міністерства, до виконавця і замовника. Досі чекаю, якщо не на документи, то на пояснення від міністра. Тому… Юрій Стець, звертаюся до вас публічно, адже запити поки що без відповіді. Куратором проекту є ваш радник Geo Leros. За дивним збігом, переможець і виконавець цього тендеру давній друг вашого радника – Денис Смачелюк.(років десять знайомі, сказав сам Смачелюк) Який, знов таки, за дивним збігом, 13 серпня 2018 сам написав петицію на сайті мінсоцполітики про необхідність створення муралу на станції метро. А вже 29 серпня ваше міністерство оголосило конкурс саме на створення такого муралу. І тут Смачелюку дуже пощастило. Адже саме він був єдиним учасником конкурсу і ,звісно, переможцем. Яке відношення Смачелюк має до живопису - мені не відомо. В інтернеті можна знайти, що він був режисером у кліпі співачки Тарабарової, а зараз знімає інтерв’ю для youtube каналу Табачника «Жирний бізнес» і «Я це дивлюсь» з Іллею Сагадаком. Тим самим скандальним звільненим заступником Кличка, що несподівано почав багатіти з приходом до влади столиці. До речі,(як стверджують мої джерела) Сагайдак, Смачелюк і Лерос теж давні друзі і партнери. І зараз виглядає так, що проект #morethanus чийсь «жирний бізнес», тому прошу оприлюднити усю фінансову звітність. Посилання на два сюжети «Вікон» з підтвердженням цієї інформації у коментарях.

Опубликовано Alyona Lun'kova Четверг, 10 января 2019 г.

Після того, як журналістка висвітлила події і небажання влади реагувати на запити у соцмережах, міністр інформполітики Юрій Стець негайно оприлюднив реакцію на розслідування. Він пообіцяв провести внутрішній аудит стосовно кошторису муралів, і у разі виявлення ознак корупції, особисто передати справу до НАБУ.

Сьогодні надійшов запит від телеканалу СТБ. Щоб не витрачати час, ось моя офіційна публічна відповідь. По-перше, через 5...

Опубликовано Юрій Стецем Пятница, 11 января 2019 г.

Нагадаємо, що на величезний мурал із зображенням серпокрильця, який був намальований у 2015 році в рамках арт-проекту Dynamic Urban Culture Kyiv, у липні наклеїли кілька рядів утеплювача. Тоді мешканці запевняли, що на утеплення дали "добро" в районній адміністрації.

ВідеоУ Дніпрі розпочали створення муралу, присвяченого українським заробітчанам

Мурал у триста квадратних метрів зображує чоловіка з пакетом, що дивиться на Ейфелеву вежу. Малюнок викликав суперечливі враження у дніпрян. Його вже обізвали прикладом несмаку.

У Дніпрі розпочали створення муралу, присвяченого українським заробітчанам

Залиште свій коментар

Вибір редакції