"Софію Київську" віддали для богослужінь УПЦ Київського патріархату

Трапезний храм комплексу тепер буде не тільки музеєм.

На території заповідника "Софія Київська" поновлюють богослужіння. Це підтвердив міністр культури В'ячеслав Кириленко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Він пояснив, що з відповідним проханням до Кабміну звернулася Українська православна церква Київського патріархату. І уряд не знайшов причин їй відмовити.

Для проведення богослужінь відводять трапезну церкву, зведену у XVIII столітті. Нині там експонується виставка. Після облаштування приміщення для служби експозицію зменшать.

"Софія Київська" з 1990 року внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З цією організацію поновлення богослужінь поки що не узгоджували. У заповіднику переконують, що богослужіння не будуть частими й не шкодитимуть споруді.

"Ми будемо стежити, щоб усі вимоги ЮНЕСКО виконувалися. Якщо у ЮНЕСКО будуть заперечення, то, звісно, нічого не буде", - заявив керівник прес-служби заповідника Олексій Курпас.

Водночас у Криму минулого місяця окупанти забрали в УПЦ-КП церкву в центрі Сімферополя. Так званий суд заявив про недійсність договору оренди, котрий був укладений до 2050 року.

 

На території заповідника "Софія Київська" поновлюють богослужіння

Це сьогодні в парламенті підтвердив міністр культури - В’ячеслав Кириленко. З таким проханням до кабміну міністрів звернулася українська православна церква Київського Патріархату. І уряд не знайшов причин відмовити, сказав міністр. Для проведення богослужінь Київському Патріархату відводять трапезну церкву, зведену у 18 столітті. Нині там проходить виставка. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: