Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Софію Київську" віддали для богослужінь УПЦ Київського патріархату

Трапезний храм комплексу тепер буде не тільки музеєм.

На території заповідника "Софія Київська" поновлюють богослужіння. Це підтвердив міністр культури В'ячеслав Кириленко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Він пояснив, що з відповідним проханням до Кабміну звернулася Українська православна церква Київського патріархату. І уряд не знайшов причин їй відмовити.

Для проведення богослужінь відводять трапезну церкву, зведену у XVIII столітті. Нині там експонується виставка. Після облаштування приміщення для служби експозицію зменшать.

"Софія Київська" з 1990 року внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З цією організацію поновлення богослужінь поки що не узгоджували. У заповіднику переконують, що богослужіння не будуть частими й не шкодитимуть споруді.

"Ми будемо стежити, щоб усі вимоги ЮНЕСКО виконувалися. Якщо у ЮНЕСКО будуть заперечення, то, звісно, нічого не буде", - заявив керівник прес-служби заповідника Олексій Курпас.

Водночас у Криму минулого місяця окупанти забрали в УПЦ-КП церкву в центрі Сімферополя. Так званий суд заявив про недійсність договору оренди, котрий був укладений до 2050 року.

 

Відео На території заповідника "Софія Київська" поновлюють богослужіння

Залиште свій коментар

Вибір редакції