Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тероборона Києва провела видовищні навчання біля столиці

Воїни отримували навички протистояння диверсантам на блокпостах і в умовах міської забудови.

У кожній області України сформовано бригади територіальної оборони – люди, яких не відправлятимуть на Донбас, вони живуть цивільним життям, але в разі потреби зможуть миттєво отримати зброю і стати на захист свого міста. У різних регіонах зараз тривають навчання таких резервістів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Легендою столичних навчань був напад на блокпост. Оборонці міста вчилися виявляти та знешкоджувати диверсантів, злагоджено діяти різними групами тощо. Командир відділення Максим уже має військовий досвід, але більшість його підлеглих подібне бачили вперше. За статистикою, досвідчених воїнів 10%. Через стан здоров'я Олексій не може піти на війну, але як корінний киянин вважає обов'язком обороняти столицю. "Пробіжки, марш – не для нас. А захистити своє місто – це воно", - каже він.

ВідеоУ кожній області України сформували бригади територіальної оборони

Це люди, яких не відправлятимуть на Схід, вони живуть цивільним життям. Але в разі потреби зможуть захистити своє місто. Нині в столиці стартували масштабні навчання столичних резервістів. Охочих навчитись оборони було надзвичайно багато.  

У кожній області України сформували бригади територіальної оборони

Поряд із ним завдання виконує студент Ярослав. У нього своя причина для переживань: "Офіційно військкомат дає довідку, в мене якраз останній тиждень перед заліком, важкувато, але думаю, дожену". Навчання відбувалися на базі дитячого табору під Києвом. Адміністративну будівлю також вчилися захищати від захоплення. Армійці запевняють, що система служби в резерві територіальної оборони не передбачає звільнення з роботи. На момент зборів військкомат дає довідку, тож на кілька тижнів навчань за людиною збергіється робоче місце і зарплата. "Чоловіки, як у Європі, живуть цивільним житям, але у воєнний час при оголошенні мобілізації вони знають, що вони мають робити", - пояснюють в армії.

Серед солдатів тероборони різні люди: підприємці, працівники Конституційного суду тощо. За навчаннями не вперше стежать представники Латвії, Литви, Естонії, Фінляндії, наші резервісти з європейськими країнами обмінюються досвідом. Іноземці переконані, що такий досвід потрібний, як і самі війська територіальної оборони. До кінця року бригади мають бути цілком підготовані в усіх областях України.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції