Трагедія, яка забрала 150 тисяч життів. Минає 75 років від початку розстрілів у Бабиному Яру

Масові розстріли євреїв у Києві розпочалися 29 вересня 1941 року.

Рівно 75 років тому німецька окупаційна влада без жодних пояснень наказала всім киянам єврейської національності зібратися на вулиці Мельника (нині – Мельникова). Люди не знали навіщо їх збирають, а тому прийшли добровільно.

Про роковини трагедії у Бабиному Яру йдеться в сюжету програми "Сніданок з "1+1".

19 вересня 1941 року, після героїчної оброни, Київ був окупований німецькими військами. Цивільне населення з міста не евакуйовувалось, адже для радянської влади головними були не люди, а техніка, яку спішно вивозили перед окупацією.

У той час у Києві проживало близько мільйона людей, чверть із них були євреями. Протягом кількох днів люди жили в напруженому очікуванні. А потім, напередодні трагедії, Києвом розклеїли більше двох тисяч оголошень:

"Всі жиди міста Києва та його околиць мають з'явитися в понеділок 29 вересня 1941 року на 8 годину ранку на ріг Мельниківської та Доктерівської вулиць (біля кладовища). Взяти з собою документи, гроші, цінні речі, а також теплий одяг, білизну та ін. Хто з жидів не виконає цього розпорядження і буде знайдений в іншому місці, буде розстріляний. Хто з громадян проникне в залишені жидами квартири й привласнить собі речі, буде розстріляний".

29 вересня 1941 року колони євреїв йшли на вірну смерть. Люди думали, що їх хочуть просто вивезти з міста. Але у супроводі військових вони здавали документи, цінні речі та роздягалися. За кілька днів німці розстріляли 34 тисячі єврейських чоловіків, жінок та дітей.

Коли кияни дізналися, що відбувається у місті, то почали переховувати євреїв, ризикуючи власним життям. Розстріли тривали протягом наступних кількох років. Усього у Бабиному Яру було вбито 150 тисяч безневинних людей, у тому числі й представників інших національностей.

Річниця трагедії в Бабиному Яру, у столиці вшанували пам’ять загиблих

Рівно 75 років тому поблизу нинішніх Дорогожичів у Києві німці почали масові розстріли. Тільки у перші два дні, 29 та 30 вересня, у Бабиному Яру загинули 34 тисячі людей, всього померли – понад сто тисяч. Переважна більшість розстріляних – євреї.

 

Напередодні в Києві провели панахиду за українською поетесою Оленою Телігою

Її окупаційні гітлерівські війська розстріляли разом із побратимами 21 лютого 1942 року. Пам'ятний хрест у Бабиному Яру вже кілька разів намагалися знищити невідомі, востаннє - підпалили восени минулого року. Біля хреста представники Організації українських націоналістів та Товариства імені Олени Теліги вшанували і Героїв Небесної сотні та побратимів ОУН, які загинули в АТО. Олена Теліга, активістка ОУН - приїхала до окупованого німцями Києва, щоб підготувати патріотів до створення української держави. 

Президента Ізраїлю в Києві зустрічали з салютом й особливими почестями

Делегацію на чолі з президентом Реувеном Ревліном на ґанку адміністрації зустрічали почесною вартою, а під час виконання державних гімнів давали салют - артилерійські залпи було чути в усьому центрі Києва. Президентське подружжя, члени Кнесету та ізраїльського уряду приїхали на кілька днів. Завтра вони відвідають Одесу, а в четвер візьмуть участь в шануванні пам’яті жертв Бабиного Яру.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: