Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У багатодітних батьків забрали 6-річного хлопчика після його "прогулянки" нічним Києвом

Їх можуть позбавити виховання над іншими дітьми.

У Києві точиться скандал між соцпрацівниками і багатодітною родиною. Після того, як шестирічний Дмитрик вночі втік з дому, його вилучили з родини. Співробітники соцслужб в один голос стверджують, що сім'я неблагонадійна і рекомендують забрати у батьків усіх дітей. Ті ж за своїх чотирьох малюків готові боротись, про це у сюжеті ТСН 19:30.

Дмитрик і раніше втікав із дому, але його дивом на вулицях помічали поліцейські й повертали до батьків. "Уночі спускається з другого поверху, по трубі... Поліція вже двічі затримувала хлопчика. Як можна не побачити, що немає дитини?.. Це невиконання батьківських обов'язків", - каже керівниця соцслужби у справах дітей Печерської РДА, Оксана Кравчук.

Два роки тому подружжя втратило молодшого сина, який, залишившись із бабусею, відчинив вікно і випав з нього. Тоді прокуратура підтвердила нещасний випадок. Після трагедії подружжя перебралося з Харкова до Києва, у будинок чоловіка, де почали робити ремонт.

Відео За 2019 рік соцслужби забрали із неблагополучних родин 2221 дитину

Це великі цифри у час, коли дитячі будинки згортають, а реформа рекомендує родині із дітками у скрутній ситуації за краще допомагати, а не вилучати. У соцслужб чітке пояснення - вони хвилюються за життя дітей. Нині у столиці чергова війна між багатодітною родиною і соціальними службами.  

За 2019 рік соцслужби забрали із неблагополучних родин 2221 дитину

Втім, працівники соцслужби переконують, що на момент перевірки, це помешкання було в антисанітарному стані. Там не було води й газу, а малеча спала на підлозі. Разом з тим, батьки кажуть, що поки триває ремонт, вони орендують квартиру. Але зараз від соцслужб вони приховують її. Оскільки з попередньої орендованої квартири їх виселили через те, що господарям не подобалися часті візити соцслужб.

Проте для журналістів ТСН батьки зробили виключення і показали нове помешкання. Вони переконують, що у цій квартирі є усі потрібні умови для проживання. До будинку вони мають намір переїхати, щойно завершиться ремонт. Крім того, вони запевняють, що не економлять на малечі і показують чеки від придбаних дитячих товарів. А також довідку від лікаря, яка підтверджує, що вони не мають алкогольної чи наркозалежності.

У соцслужбі кажуть, що підстави підозрювати, що батьки не справляються із Дмитриком, все ж є. Вони розповідають, що у хлопчика вроджені вади розвитку і психотравма, походження яких встановить обстеження. Вихователі ж вважають, що він потребує особливого виховання та психологічної корекції, яких у дитячому будинку він теж навряд отримає.

"На зустрічі з батьками є панічна атака, дитина плаче і просить, щоб не повертали до них. Імовірно, він довгий час перебував у стані підвищеного стресу", - зазначає директорка центру соціально-психологічної реабілітації №1 КМДА, Юлія Фещенко.

Кореспондентка ТСН Світлана Березівська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції