У Києві готується прем'єра балету "За двома зайцями"

Культовий твір станцюють в театрі опери та балету.

У столиці готуються до прем'єри балетної постановки "За двома зайцями". На те, щоби зробити костюми, декорації та написати музику для метафоричної вистави пішло три роки, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Композитор Юрій Шевченко працював над упізнаваністю в музиці народних мелодій. "Я хотів, щоб глядач впізнав її. Він буде розчарований, якщо не почує ці знайомі інтонації", - каже він про куплети Голохвастого.

ВідеоУ Києві вперше п'єсу "За двома зайцями" перетворять на балет

Проню Прокопівну на пуанти поставив балетмейстер Віктор Литвинов. Декораціями стануть, зокрема, надруковані на шовку роботи Марії Приймаченко. "Танцювати балет у таких костюмах буде нелегко – у прямому сенсі. Одна така спідниця з льону з безліччю нашивок важить не менше двох кілограмів", - кажуть митці.

"Зайця" розгортає перед журналістами театральна художниця Ганна Іпатьєва - автор усіх образів. "Початок костюму містичного зайця. Вистава метафорична, буде дуже багато метафор і алегорій, котрі потрібно буде видивлятися", - попереджає вона.

Фотогалерея Балет "Сухішвілі" показав у Києві "Найкраще" (1 фото)

Сценограф Сергій Маслобойщиков показав масштабні декорації – мальви, котрі перетворюються на київський пейзаж, шкіряні вуха гігантської свині, яка має розлягтися поперек сцени, а також сходи Андріївської церкви.

Автори вистави запрошують усіх на прем'єру 29 червня. Для тих, хто не вірить, що історію Свирида і Проні можна станцювати, запрошують особливо – відповідь обіцяють у дусі самої комедії. "Балет може й телефонну книгу станцювати, за великим рахунком", - жартують постановники.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар