Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Києві перейменували вулицю Маршала Жукова на честь козачого державного утворення

Нову назву обрано для відновлення історичної пам’яті.

Київрада перейменувала вулицю Маршала Жукова в Деснянському районі на вулицю Кубанської України.

Про це повідомляє офіційний портал Києва.

Нову назву обрано для відновлення історичної пам’яті.

Як нагадали у Київраді, Кубанська Україна – козацьке державне утворення на Кубані, яке існувало у 1918-1920 роках. Так, у січні 1918 року у Кубанській Народній Республіці ухвалили резолюцію про прилучення Кубані на федеративних засадах до Української Народної Республіки. Проте через агресію Радянської Росії це об’єднання не відбулося. 17 березня 1920 року Кубанська Республіка була знищена більшовиками.

Вулиця Маршала Жукова розташована на Лісовому масиві. Вона виникла в середині 1960-х років під назвою Поліграфічна, проте 1974 року її перейменували на честь радянського військового діяча, маршала Радянського Союзу Георгія Жукова.

Раніше Порошенко запропонував перейменувати вулицю в Києві на честь сенатора США, який нещодавно помер, Джона Маккейна. Так, пропонується перейменувати вулицю антиукраїнського діяча Івана Кудрі.

ВідеоВР планує взятися за перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей

Останній акорд декомунізації - у четвер Верховна Рада планує розпочати розгляд питання про перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей. Назви цих обласних центрів змінили раніше. Але для завершення декомунізації потрібні зміни до Конституції. Бо в Основному законі закріплені назви - Кіровоградська та Дніпропетровська області. 

ВР планує взятися за перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей

Залиште свій коментар

Вибір редакції