У Києві шукають кошти на порятунок річки Либідь

Зараз у річку стікають стоки з вулиць і каналізацій.

Рятувати річку Либідь, що нині закута у бетон, забруднена та протікає здебільшого під землею, заходилися у Києві. Просто на березі Либеді розгорнули хімічну лабораторію для школярів, аби привернути увагу до стану, в якому зараз Либідь перебуває, йдеться в ТСН.19.30.

Самісінький центр Києва, де протікає річка, схожий на покинуту промзон. До Хрещатика звідси 2 кілометри. Річка тут протікає просто під центром міста. Колись вона була повноводною, зараз її глибина сантиметрів 30, довжина – 17 кілометрів. Це одне з небагатьох місць, де вона тече над землею.

На одному березі Либеді купи сміття та бруд. На іншому – почистили, поставили намет та столи. Заради урока просто неба. Восьмикласники з трьох шкіл аналізуватимуть воду Либеді . Вони розкладають реактиви та згадують, що з ними робити. Потім набирають воду. Далі вимірюють кислотність, кількість солі та твердість.

Волонтер Назар показує ж трубу, яка стирчить просто з берега Либеді. До місця, де діти робили досліди, звідси 50 метрів.

" Масло, мило, в цій трубі. Ми намагаємося боротися, а тут фекалії, туалетний папір", - розповідає волонтер.

ВідеоНа березі Либеді розгорнули хімічну лабораторію для школярів, аби привернути увагу до стану річки

Таких труб тут сотні. Сюди течуть стоки з вулиць, мило та мастило - з автомийок, фекалії – з каналізацій. Еколог Роман Харитонов мріє про те, що колись цей бетон та труби приберуть і повернуть Либеді природні береги. А на цьому місці побудують стаціонарний освітній центр.

На втілення цієї мрії у життя потрібні мільйони євро. Поки що шукають хоча б сто тисяч – на проект.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: