У Києві вільно продають перепустки СБУ на окуповану територію та квитки на заборонені автобуси

Необхідні для поїздки документи можна вільно придбати просто на автостанції – були б гроші.

У столиці процвітає бізнес фірм-посередників, які продають перепустки на окуповані території, що безкоштовно має видавати СБУ. Також ділки торгують квитками на автобуси, тоді як пасажирські перевезення у цьому напрямку вже більше року заборонені, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На автостанції біля залізничного вокзалу журналісти знайшли кіоск, де оформлюють необхідні документи. Якщо СБУ за два тижні оформлює безкоштовні документи, то підприємці обіцяють це зробити за добу. Кажуть, що дані будуть внесені в базу спецслужби. А коштуватиме це 600 гривень.

Іще 700-900 потрібно буде викласти за квиток. Хоч пасажирські перевезення в окуповані районі Донецької та Луганської областей за законом неможливі. Тож оформлення на рейс здійснюється не в касах столичного автовокзалу, а окремому приміщенні поряд із ними.

Ділки на камеру журналістів реагують агресивно і навіть намагаються застосувати до журналістів силу. З викликаними правоохоронцями спілкуються без страху. В СБУ викриттю відверто злочинного бізнесу не раді. Як дані українців від фірм-посередників потрапляють у базу та чому попри заборону просто з Києва їздять автобуси на окуповану територію – у спецслужбі не пояснюють.

"Ми такі факти будемо перевіряти, але наразі казати про те, що вони несуть якусь певну серйозну загрозу – неможна", - коментують у СБУ.

Особливий режим пересування в зоні АТО було запроваджено в січні минулого року. В'їзд у зону АТО та виїзд з неї громадян України та іноземців здійснюється за умови пред'явлення паспортного документа та перепустки.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

ВідеоУ столиці процвітає бізнес продажу перепусток на окуповані території

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: