У Києві заборонили виступи пересувних цирків-шапіто з тваринами

За проект рішення проголосували 66 депутатів.

Депутати Київради підтримали проект рішення про заборону в столиці гастролей пересувних цирків-шапіто, які використовують у своїх номерах тварин.

Про це повідомляє прес-служба «Об’єднання «Самопоміч» - Київ.

ВідеоЦирк без тварин: чому громадські активісти продовжують боротьбу


Зазначається, що за проект рішення проголосували 66 депутатів. Депутат столичної «Самопомочі» Олеся Пинзеник, яка є співавтором документа, відзначила, що пересувні цирки-шапіто все частіше піддаються критиці захисників тварин. Зокрема, спеціалісти розкривають факти, коли звірят дресирують з використанням жорстоких методів (їх б’ють, морять голодом тощо).

«Для того, щоб навчити ведмедя танцювати, його ставлять на розпечену металеву поверхню. Щоб не спалити собі лапи, тварині  доводиться переступати з ноги на ногу, рефлекс закріплюється не єдиним таким уроком», - розповіла депутат.

Окрім цього, за її словами, у пересувних цирках-шапіто дикі тварини утримуються в замалих металевих клітках в причепах, без створення умов, що відповідають їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, чим порушують наказ Міністерства охорони навколишнього природнього середовища України «Про затвердження Порядку та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах».

Нагадаємо, 15 жовтня, у 17 великих містах України – Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові, Миколаєві, Рівному, Ужгороді, Запоріжжі, Маріуполі та інших - відбулися марші за права тварин. Маршами активісти хочуть привернути увагу до частих випадків жорстокого поводження з тваринами. Зокрема, вони вимагають заборонити експлуатацію тварин у цирках і закликають жителів країни відмовитися від натурального хутра. За підсумками акції на Всеукраїнському марші за права тварин підписали меморандум щодо зоозахисту. 

Фотогалерея "Мене вбили твої розваги". Сотні українців вийшли на марші за права тварин (27 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції