Перейти до змісту

У Києво-Печерській Лаврі розкопали унікальні мури 12-го століття (5 фото)

Історики хочуть, щоб залишки мурів бачили люди.

У Києво-Печерській Лаврі розкопали мури 12-о століття. Високу стіну навколо монастиря товщиною в сажень  двічі згадують у літописах і от тепер її фундамент нарешті знайшли. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Цей мур шукали століттями. Шістдесят років тому на його уламки вже натрапляли археологи і от лише тепер зрозуміло, де проходила ціла стіна.

"В 11 столітті монастир мав оборонну лінію, але це були древо-земляні укріплення, так звані стовпьє. І от у 12-му столітті вони зробили такий абгрейд – зробили більш дорогу, якіснішу і потужну стіну із каменя і плінфи", - розповідає історик Сергій Тараненко.

Висота  стіни була близько чотирьох метрів, припускає історик. Навряд чи вона могла  захищати монастир від ворога, радше це статусна річ. Експертизу каменю ще проводять, але вже й зараз зрозуміло – возили його здалеку. Граніт, наприклад, узагалі з-під Коростишева.  

Історики хочуть, щоб залишки цих унікальних мурів 12-го століття  бачили люди. Але для цього потрібна консервація – отже накриття, освітлення, опалення. Міністерство культури обіцяє пошукати гроші.

"Можна претендувати і на гроші ЮНЕСКО, і на гроші європейських грантів, але держава обов'язково долучиться до цього процесу і ми так само зацікавлені в тому, щоб тут були представленні археологічні знахідки, музеєфіковані за кращими зразками, які зараз є", - сказала заступник міністра культури України Тамара Мазур.

Поки археологи займаються мурами 12-го століття, негайного ремонту потребують і "молодші" мури Лаври, споруджені Іваном Мазепою у 17-18 столітті. 20 мільйонів гривень бюджету, які має Національний Києво-Печерський  заповідник, на все не вистачає.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Відео У Києво-Печерській Лаврі розкопали мури 12-го століття

Високу стіну навколо монастиря товщиною в сажень двічі згадують у літописах, і от тепер її фундамент нарешті знайшли. Але розкопати – це лише півсправи, кажуть археологи. Що буде з мурами далі - розслідування ТСН.

У Києво-Печерській Лаврі розкопали мури 12-го століття

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин