Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Київраді визначилися з грошима на дітей у приватних дитсадках

У столиці буде запроваджено принцип "гроші ходять за дитиною".

Київська міська рада ухвалила рішення про запровадження механізму "гроші ходять за дитиною". Тепер місто зможе виплачувати гроші на утримання дітей киян в дитячих садках незалежно від форми власності закладу.

Відповідне рішення у четвер підтримали 96 депутатів. Депутат Ганна Старостенко пояснила, що це вводить "базовий фінансовий норматив бюджетної забезпеченості", який визначає місячний обсяг коштів на забезпечення виховання в дошкільному закладі однієї дитини віком від 3 до 7 років в групі з 12-годинним режимом роботи з 5-денним робочим тижнем. "Використання цього механізму дозволить створити здорову конкуренцію між комунальними садками і садками інших форм власності. Ми даємо батькам можливість вибрати комунальний садок або приватний. Це рішення призведе до створення нових приватних садочків", - пояснила автор проекту.

ВідеоЧотирирічна дівчинка з'їла гриби, які росли на території дитсадку, та потрапила до лікарні

Отруйні гриби в дитячому садочку. Мати чотирирічної дівчинки стверджує, що її донька потрапила до реанімації після того, як з'їла гриби, які знайшла під час денної прогулянки. У закладі все спростовують. Але журналісти ТСН знайшли на території садочка два гриба і відвезли їх до експертів. Чи були вони отруйні - дізнаєтесь із сюжету.

Чотирирічна дівчинка з'їла гриби, які росли на території дитсадку, та потрапила до лікарні

За її словами, базовий фінансовий норматив на 2018 рік запропонований на рівні 2,3 тис. грн, але Київ зможе виділяти гроші на утримання дітей в приватних садках тільки після внесення змін до бюджету міста. Отже, механізм має запрацювати з 1 січня 2019 року. Додаткові витрати через це можуть скласти 49 млн грн, але вони можуть бути зменшені внаслідок перегляду пільгової оренди для приватних садочків, розташованих в комунальних приміщеннях.

дитсадок у 2018_1
Міністерство освіти і науки України

дитсадок у 2018_2
Міністерство освіти і науки України

Вибір редакції