У Софії Київській залунає оперний спів заради Реймського Євангелія

На точну копію книги з бібліотеки Ярослава Мудрого потрібно зібрати гроші.

Старокиївський рукопис, Реймське Євангеліє, з яким донька Ярослава Мудрого Анна поїхала до Франції, може повернутися в Україну у вигляді факсимільного видання. Досі в державі не було жодної точної копії святині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кошти для цього проекту збиратимуть на благодійному концерті найтитулованішої української оперної співачки Вікторії Лук'янець, котра виступить у Софії Київській. Концерт оперної діви відбудеться 5 липня, напередодні ж співачка зізналася, що навіть не мріяла про те, аби її голос звучав у такому особливому місці. Жодного хорового чи інструментального музичного супроводу не буде – лише сопрано Лук'янець.

ВідеоУкраїнської оперна співачка, планує своїм голосом назбирати гроші на друк копії Реймського Євангеліє

Гроші зі слухачів збиратимуть на друк точної копії тисячолітньої реліквії. Реймське Євангеліє – це національна реліквія Франції, найстаріша з відомих київських книжок. До Франції вона потрапила з Анною Ярославною, яка там виходила заміж. Рукопис зберігається у Реймсі – це місто, де коронували французьких монархів. Це Євангеліє було коронаційним – на ньому присягали усі французькі королі аж до Карла Х в 1835 році.

Євангеліє – книжка з втраченої бібліотеки Ярослава Мудрого, заснованій 1037 року при Софії Київській. За однією з версій, батько подарував його Анні, коли донька їхала до Франції. На стінах Софійського собору є автограф Анни. Там написано її ім'я тим самим почерком, яким Анна Ярославна підписалась на грамоті Саксонському абатству у Франції.

У Софії дуже чекають для подальшого дослідження точну, тобто факсимільну копію, Реймського Євангелія. Зараз Україна має лише репринтне видання і те – дуже обмеженим накладом.

Як повідомлялося, президент Франції Еммануель Макрон за результатами зустрічі з українським гарантом Петром Порошенком заявив про те, що постать королеви Франції Анни Київської була важливою для українсько-французьких відносин. Нагадаємо, 29 травня під час спільної прес-конференції з президентом Франції Еммануелем Макроном глава РФ Володимир Путін під час зустрічі з Макроном назвав королеву Франції Анну Ярославну "руською". Український президент Петро Порошенко у своєму зверненні щодо ратифікації угоди про асоціацію відповів жартом, що Путін намагався "вкрасти" Анну  на очах у всієї Європи. Він додав, що Україна була частиною Європи з часів князівства Ярослава Мудрого.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар