У травмпункті в Києві відмовилися витягти з дитини кліща, котрий був носієм хвороби Лайма

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Медики заявили, що укус у ногу – не їхній профіль, бо вони спеціалізуються на голові.

Кількість уражених бореліозом після укусу кліща українців зростає. Лише в Києві цьогоріч уже зафіксували майже 42 інфікованих хворобою Лайма – це на третину більше, ніж торік за такий само проміжок часу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

7-річну Аню бабуся виводить від травматолога – дівчинці видаляли залишки кліща за вухом. Комаху на дитині помітили після прогулянки в парку, а оскільки бабуся є лікарем, вирішили витягнути кліща самостійно. Одна з перших вимог і порад медиків тим, кого кліщ укусив, витягнути його якнайшвидше, проте важливо його не пошкодити, бо тоді вірогідність інфікування більшає. Якщо є сумніви у власній здатності все правильно зробити, слід негайно вибратися до травмпункту.

ВідеоУражених бореліозом українців після укусу кліща більшає

Так, лише у Києві цьогоріч уже зафіксували майже 42 інфікованих хворобою Лайма - і це на третину більше, ніж торік за такий самий період активності кліщів. Усього перевірили в столичних лабораторіях майже дві сотні цих комах, більшість з яких люди зняли із себе.  

Уражених бореліозом українців після укусу кліща більшає

Однак у Києві не все виявилося так просто. Юристка Анна привезла сина у травмпункт на Печерську, але там видаляти кліща відмовилися, бо він уп’явся в ногу. "Я почула дивні речі: якби кліщ був у голові, то ми витягнули, бо в нас інший напрямок", - каже вона. У травмпункті, який називається щелепно-лицевий, пояснюють: "Скандал був, кожен лікар, який працює, відповідає за свою ділянку голови, тулубу. Треба їхати на загальний травмпункт, у нас щелепно-лицевий і нейрохірургічний".

Анна  називає таку відмову злочином  із ненадання невідкладної допомоги і чекає результатів службового розслідування у цій справі. Вона каже, що прийшла в цей травмпукнт після того, як її туди скерували на швидкій допомозі. "Ми втратили час", - каже вона. Кліщ, якого відмовились виймати вночі в травмпункті, виявився носієм інфекції Лайма. Чи інфікований хлопчик – стане відомо пізніше. Сам укус інфікованим кліщем ще не означає, що людина захворіла, проте необхідний контроль інфекціоніста. Щороку в Україні півтори тисячі українців хворіють на смертельну недугу Лайма, найчастіше вона передається через цих павуків.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Як уберегтися від кліщів, оновлена інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції