Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Український архітектор спантеличив швейцарців в "очній ставці" щодо нового мосту в Києві

Іноземці, котрі підозрюють плагіат, не змогли відповісти на аргументи автора проекту.

Швейцарські архітектори вважають, що дизайн нового пішохідного мосту в Києві у них вкрали і не сплатили не тільки за ідею, а й премії за конкурс, який провели ще 2013 року. При цьому українські будівничі переконують, що вони розробили модель туристичної приваби ще 2011 року, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Власниця швейцарської архітектурної фірми Штефані Шафрот переконана, що українці вкрали її проект. "Для мене це навіть не питання, чи це наш проект! Це очевидно", - каже вона. Ще за режиму Януковича влада Києва провела конкурс проектів пішохідного мосту між Аркою дружби народів та Володимирською гіркою. Першу премію міжнародне журі тоді не дало нікому, дві другі присудили фірмам з Іспанії та Швейцарії, але грошей вони так і не побачили – іноземцям пояснили, що через зміну курсу валют премія зменшилася з 11 до 4 тисяч доларів. "Це просто смішно! Вони казали, що це вже не вони при владі, і так далі", - каже архітектор.

ВідеоДуель архітекторів: швейцарці заявляють, що у них вкрали дизайн пішохідного мосту в Києві

Більше того, швейцарцям нібито так і не виплатили грошову премію за конкурс, який провели ще 2013 року. Водночас українські будівничі твердять - вони розробили модель туристичної приваби ще 2011 року. ТСН влаштувала очну ставку вітчизняним та швейцарським архітекторам. Чим завершилася ця дуель - дивіться у сюжеті.  

Дуель архітекторів: швейцарці заявляють, що у них вкрали дизайн пішохідного мосту в Києві

Два роки тому мер Віталій Кличко дав розпорядження таки з’єднати два схили Києва – столична мерія проводить кілька Skype-переговорів з фірмою Штефані, але до конкретики так і не доходить, однак у 2019 році блискавично з’являється залізобетонна конструкція, зведена нібито за проектом київського архітектора Андрія Миргородського. Право першості саме його ідеї він захищає в очній ставці з колегою із Цюриха та не погоджується з тим, що проект крадений. За словами українця, його міст тримають лише дві опори замість трьох у кресленнях швейцарів, а отже, дерев вирубили менше. Плюс демонструє дату – більш давню, за проект швейцарців.

Штефані не має відповіді на це припущення, та й у київській мерії не знайшли можливості надати коментар на камеру. Письмово у пресі заступник Віталія Кличка Олександр Спасибко підтвердив, що зі швейцарцями справді вели консультації, але ті, мовляв, захотіли значно більше грошей за свій проект, аніж українська фірма. Чи визнає столична влада факт плагіату – залишається незрозумілим. Хай там як, а міст уже майже готовий. Нині постійні дощі ускладнюють його фарбування, однак архітектори вірять, що міст вдасться відкрити, як і заплановано, на день Києва 26 травня.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції