В'ятрович розповів про додаткове значення графіті на Грушевського після їх віднови

Це буде перемога над спробами забуття історичних подій, вважає він.

Портрети і цитати Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка повернуть на фасад будинку на вулиці Грушевського в столиці. Про готовність відновити знищені бізнесменом символи Майдану заявили одразу кілька київських художників і сам автор, якого ми знаємо під псевдонімом "Соціопат", ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

У понеділок під охороною приватної структури власники вивозили з магазину елітні меблі та прибирали наслідки погрому, що вчинили розлючені кияни через знищення революційних графіті активісти. Малюнки прикрашали стіну від лютого 2014 року, портрети стали однією з візитівок Революції гідності та історичною пам'яткою столиці. Але в суботу їх замалював чоловік, за роботою якого пильно стежив власник магазину елітних меблів. Згодом він у соцмережах графіті назвав живописом у лапках та запропонував шукати схоже мистецтво на базарі.

ВідеоСкандал із революційними портретами на фасаді будинку на вулиці Грушевського набирає обертів

Тепер Ігор Доценко запевняє, що він портрети не чіпав, а замалював графіті невідомий комунальник. "Я був у повному шоці. Мене вже чекали, вже почали фотографувати. Якийсь підставний маляр. Є слідство, прокуратура відкрила справу, поліція відкрила справу та СБУ відкрила справу. Я думаю, що три такі компетентні організації розберуться, хто влаштував цю провокацію", - твердить власник крамниці.

У столичному благоутрої ТСН заявили, що вони нічого не замальовували. Не робили цього і працівники інституту історії НАН України, якому належить будівля. Якщо правоохоронці знайдуть винного – його оштрафують. Автор малюнків наразі перебуває у тривалій відпустці на заході країни, оригінали і трафарети картин у нього. "Соціопат" людина не публічна, коментарів на камеру не дає, але в соцмережах повідомив, що готовий поновити свої малюнки. "Я обіцяю вам усім, що відновлю Трилогію, як тільки ситуація набуде правильного розвитку", - заявив він.

Фотогалерея Активісти збираються трощити або пофарбувати магазин, який стер графіті на Грушевського (2 фото)

Поновлення революційного живопису на фасаді обіцяють і в Інституті національної пам'яті, але так само не уточнюють термінів. "Ці відновлені або реставровані графіті отримають додаткове навантаження, як символ перемоги над спробами забуття", - впевнений директор інституту Володимир В'ятрович.

Власник крамниці на словах намагається залагодити конфлікт, але навіть на фарбу витрачатися не хоче. "Я вважаю, що вони мають прийти і відновити. Художники приходять зі своїми фарбами. Не підколюйте мене", - каже він. Активісти ж тим часом не вважають скандал вичерпаним і обіцяють заспокоїтися лише тоді, коли власник магазину разом зі своїм елітним крамом забереться геть з місця, де гинули люди.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар