Вибух будинку на Позняках: чи отримають мешканці аварійної частини будівлі якісь компенсації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сьогодні їм уже озвучили суми - це від 50 до 100 тисяч гривень.

Власники всіх квартир 6 під'їзду отримають виплати від місцевої влади. Сьогодні їм уже озвучили суми - це від 50 до 100 тисяч гривень. І тепер вирішується питання щодо забезпечення їх житлом, адже повернутися до своїх домівок вони не зможуть.

Що обіцяють натомість та чи задоволені потерпілі цими варіантами - в сюжеті ТСН 19:30.

Під Дарницькою райдержадміністрацією збирається близько пів сотні мешканців, які в один день залишились без даху над головою. Усі вони хочуть нарешті почути - чи відшкодують їм втрати й де вони будуть жити надалі. 

Усередину пускають по одному представнику від власників кожної квартири. Долею тих, хто житло винаймав, поки не опікується ніхто. 

Голова РДА на зустріч із постраждалими приїхав з мерії - зі свіжими новинами. Обіцяє - компенсація буде трирівневою, її отримають власники кожної з квартир. 

"50 тисяч гривень - це матеріальна допомога на квартиру, на кожну квартиру. 70 тисяч гривень - це матеріальна допомога на кожну людину, яка потерпіла, тобто є пошкодження здоров'я, і 100 тисяч гривень отримає кожна родина на кожного загиблого члена родини", – пояснює він.

Далі переходять до питання - що робити з житлом. Наразі розглядають два варіанти: або відшкодування вартості або забезпечення рівнозначною за площею квартирою. Щоправда, в першому разі є проблема - ціна, за якою держава вираховує вартість квартири, не відповідає ринковій, а в другому доведеться почекати, бо сама процедура займає чимало часу. 

Відео Власники квартир на Позняках отримають виплати від місцевої влади

Компенсація потерпілим. Власники всіх квартир 6-го під'їзду отримають виплати від місцевої влади. Сьогодні їм уже озвучили суми - це від 50 до 100 тисяч гривень. І тепер вирішується питання щодо забезпечення їх житлом, адже повернутися до своїх домівок вони не зможуть. Що обіцяють натомість та чи задоволені потерпілі цими варіантами - у сюжеті.  

Власники квартир на Позняках отримають виплати від місцевої влади

Швидше за все, найнижча ціна буде в комунальних забудовників. Місто викупає в них квартири, квартири отримують власність міста. І тільки після цього місто приймає рішення про передавання цих квартир у приватну власність.

Але це стосується лише тих, у кого помешкання було приватизоване. 7 квартир перебувають у приватній власності, тож їм можуть запропонувати лише комунальне житло, але безкоштовне. 

Так само незрозумілою залишається доля тих, хто орендував житло в цьому під'їзді. Про компенсацію їм не йдеться, і свої речі вони забрати не можуть. Бо їх не пускають рятувальники. 

Загалом результатами зустрічі постраждалі незадоволені. Кажуть - жодної конкретики так і не почули. 

"Це можна було навіть не слухати. Це було ясно і так. Що він може сказати? Він навіть не знає, що робиться зараз там. Він обіцяє одне, ті - інше. А в результаті може вийти, шо ані того, ані іншого. Ні, ну щось дадуть, але...", – кажуть мешканці.

Уже по обіді про компенсацію постраждалим заявляють і в "Укразалізниці". Частина мешканців цього під'їзду - це залізничники. Двоє з них та ще двоє членів їхніх родин загинули. Організацію поховання на себе бере "Укрзалізниця". І також обіцяє допомогти всім іншим. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції